ŠOK po tragickej nehode na Zochovej: Sudca prepustil Dědečeka zo zadržania a nevzdal ho do väzby

Obvineného Dušana D., ktorý opitý autom spôsobil tragickú dopravnú nehodu v Bratislave privážajú na Okresný súd Bratislava I. Bratislava, 6. október 2022. osôb, ktoré nie sú právoplatne odsúdené, v súvislosti s údajným porušením zákona, môže byť posudzované ako porušenie ich osobnej integrity so všetkými dôsledkami. Zverejnenie takejto fotografie bez maskovania tvári zobrazených osôb je na vlastnej zodpovednosti odberateľa
Foto: SITA/Jana Birošová

Dušan D. je obvinený z trestného činu všeobecného ohrozenia, pričom v prípade preukázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov, prípadne trest odňatia slobody na doživotie.

Sudca pre prípravné konanie Okresného súdu Bratislava I bývalého generálneho sekretára Deaflympijského výboru Slovenska Dušana D., ktorý je stíhaný pre smrteľnú dopravnú nehodu v dôsledku, ktorej zomrelo päť osôb, nevzal do väzby a prepustil zo zadržania.

Ako pre médiá uviedol hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak, sudca konštatoval dôvodnosť vzneseného obvinenia, dôvody pre útekovú a preventívnu väzbu však nenašiel.

Rozhodnutie nie je právoplatné. Keďže prokurátor podal proti rozhodnutiu sťažnosť, o veci bude ešte rozhodovať Krajský súd v Bratislave na verejnom zasadnutí v piatok 14. októbra.

Padlo obvinenie

Vyšetrovateľ bratislavskej kriminálnej polície v utorok 4. októbra obvinil 60-ročného Dušana D. z Bratislavy v súvislosti s nedeľnou tragickou dopravnou nehodou na zastávke mestskej hromadnej dopravy Zochova z trestného činu všeobecného ohrozenia.

V prípade preukázania viny súdom mu hrozí trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov, prípadne trest odňatia slobody na doživotie.

Preletel cez zastávku

Opitý 60-ročný vodič vozidla zn. Škoda SuperB zišiel v nedeľu 2. októbra večer v Bratislave vo vysokej rýchlosti mimo vozovku na zastávku mestskej hromadnej dopravy Zochova.

V tom čase sa tam nachádzalo približne 40 osôb, pričom došlo k zrážke vozidla s čakajúcimi na spoj. Na mieste zahynuli štyri osoby, traja ľudia boli v kritickom stave prevezení do nemocníc, ďalší traja utrpeli zranenia vyžadujúce si ich ošetrenie v nemocniciach.

V priebehu pondelka 3. októbra pribudla ďalšia obeť, bolo ňou 21-ročné dievča. U vodiča po nehode zistili prítomnosť alkoholu na úrovni 1,69 promile.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk