Šokujúci incident v Novom Meste: Po zasahujúcich hasičoch pri požiari chatky niekto strieľal

Hasici pomoc zasah.jpg
Foto: Hasičský a záchranný zbor

Jeden z hasičov utrpel strelné poranenia horných končatín.

V nedeľu 17. júla krátko pred 8.00 hodine prijali na linke 158 informáciu o streľbe na príslušníkov Hasičského a záchranného zboru (HaZZ), ktorí boli vyslaní k požiaru záhradnej chatky v Novom Meste.

Po príchode na miesto utrpel jeden z príslušníkov HaZZ strelné poranenia horných končatín. Neznámy páchateľ totiž začal po hasičoch ihneď po príchode strieľať.

Na miesto boli bezodkladne privolané viaceré hliadky Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave, ktoré zabezpečili okolie miesta incidentu. Informoval o tom bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff.

Po vstupe na pozemok našli telo muža, pravdepodobne strelca bez známok života. Vedľa muža sa nachádzala aj krátka strelná zbraň. „Vyšetrovaním ďalších okolností tohto prípadu sa bratislavskí policajti intenzívne zaoberajú, v súvislosti s týmto incidentom preverujeme aj možnú ďalšiu trestnú činnosť. Bližšie informácie poskytneme, akonáhle to situácia umožní,“ dodal Szeiff.

Podľa ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO) hasiči, policajti, ale aj horskí záchranári denne bojujú o záchranu životov druhých a sú v ohrození života pri každom zásahu.

Hasič bol so strelným poranením operovaný v Univerzitnej nemocnici v Bratislave, ďakujem zdravotníkom za nasadenie a starostlivosť od prevozu až po akciu na operačnej sále. Zranenému želám rýchlu rekonvalescenciu a, verím, skoré uzdravenie. Zároveň razantne odmietam útoky na hasičov, policajtov či iných zložiek, ktorí sa rozhodli pre poslanie pomáhať druhým,“ uviedol minister vnútra SR Roman Mikulec.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk