Šokujúci prípad bratislavskej polície: Takmer 80-ročný senior chcel zastreliť svoju manželku

Domáce nasilie agresivny muž žena senior polícia
Foto: ilustračné, Gettyimages

Dôchodca čelí obvineniu z pokusu o vraždu. Neuveríte, prečo sám volal na políciu.

Dôchodca v Bratislave sa pokúsil zabiť svoju manželku, teraz čelí obvineniu z pokusu o vraždu. Ako informovala bratislavská policajná hovorkyňa Veronika Martiniaková, pokúsil sa o to 23. mája v rodinnom dome na Bradlianskej ulici v prvom bratislavskom okrese.

Počas nasledujúcich dní boli vykonávané všetky potrebné procesné úkony a expertíza stôp z miesta činu,“ vysvetlila oneskorené informovanie verejnosti.

Vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru (PZ) v Bratislave vzniesol obvinenie proti 79-ročnému Stanislavovi N. z Bratislavy pre obzvlášť závažný zločin vraždy v štádiu pokusu v jednočinnom súbehu s prečinom nebezpečného vyhrážania. Obvinenému hrozí v prípade preukázania viny trest odňatia slobody na dvadsať až dvadsaťpäť rokov.

Neuveriteľné chvíle

Obvinený Stanislav 22. mája v čase okolo 23.00 v rodinnom dome na Bradlianskej ulici po slovnej hádke viackrát fyzicky napadol svoju 60-ročnú manželku. Slovná hádka sa mala týkať majetkových pomerov manželského páru.

Následne po vzájomnom strkaní obvinený odišiel do vedľajšej izby, odkiaľ priniesol strelnú zbraň, ktorú mal v legálnej držbe,“ uviedla hovorkyňa.

So zbraňou v ruke sa vyhrážal, že zabije seba aj manželku. Žena sa ukryla v priestoroch svojej izby, keď zaznel výstrel zo zbrane. Náboj nikoho nezasiahol, na ženu však spadla časť omietky.

Sám zavolal políciu

Poškodená opakovane prosila obvineného, aby prestal, ten však na jej prosby nereagoval. Neskôr sa v kúpeľni rodinného domu vzájomne naťahovali o zbraň, pričom muž údajne priložil hlaveň zbrane k telu ženy.

Obvinený nakoniec udrel manželku po hlave nezisteným predmetom. Žene sa podarilo zbrane zmocniť a schovať ju.

Poškodená zaspala, zobudil ju až príchod polície, ktorú privolal obvinený, pričom tvrdil, že manželka ho bije. Žena utrpela viacnásobné poranenia, ktoré si vyžiadali lekárske ošetrenie.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk