Šokujúci prípad dvoch mladíkov z Bratislavy: Za ozbrojenú lúpež sa namiesto školských lavíc ocitli za mrežami

Policia sikana napadnutie prepadnutie zbran.jpg
Foto: ilustračné, Canva

Veľkonočné sviatky pre dvoch mladých chlapcov z Bratislavy skončili v cele policajného zaistenia po sérii lúpežných a vydieračských incidentov.

Veľkonočné prázdniny sa pre dvoch mladých chlapcov z Bratislavy zmenili na nočnú moru. V cele policajného zaistenia sa ocitli 14-ročný Martin B. a 15-ročný Jozef L. Podľa zistených informácií boli obaja zapojení do lúpežného a vydieračského incidentu, ktorý sa odohral na ulici Jána Stanislava.

V piatok 29. marca 2024 mali obaja chlapci nútiť svojho rovesníka k ospravedlneniu za ich predošlé nedorozumenie a vydierali ho pod hrozbou zabitia. Taktiež od chlapca požadovali finančnú hotovosť.

O dva dni na to, v nedeľu 31. marca 2024, sa spolčili proti ďalšiemu chlapcovi. Martin B. mal ohrozovať ďalšieho chlapca airsoftovou zbraňou zn. Glock 19, zatiaľ čo Jozef L. vytiahol proti nemu slzný sprej. Po vyhrážkach zobrali svojej obeti kapsičku, ktorú mala prevesenú cez plece.

Ich činy viedli k ich zatknutiu a eskortovaniu na príslušný útvar PZ v Bratislave IV, kde boli umiestnení do cely policajného zaistenia. Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave IV podal návrh na ich väzobné stíhanie.

Polícia pripomína, že Trestný zákon považuje za zbraň aj repliku zbrane a napodobeninu zbrane. To znamená, že ak páchateľ pri konaní voči poškodenej osobe použitie čo i len „hračkársku zbraň“, je jeho čin v zmysle Trestného zákona posudzovaný ako trestný čin spáchaný so zbraňou. Rovnako polícia pripomenula , že aj keď Trestný zákon prihliada na vekovú hranicu, je potrebné si pamätať, že pri dovŕšení štrnásteho roku veku vzniká trestná zodpovednosť.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk