Špičkové laboratórne prístroje by im mohli závidieť aj veľké centrá v zahraničí

Pracovnici centra gyn fiv_zdroj foto gyn fiv 1.jpg
Zdroj: GIN-FIV, cestakdietatu.sk

Odborné pracovisko pre liečbu gynekologických problémov a pre liečbu neplodnosti so sídlom v Bratislave oslavuje.

Počas svojej existencie vyriešilo mnoho náročných prípadov a pomohlo otehotnieť mamičkám, ktoré priviedli na svet už viac ako 4000 bábätiek. Hŕstka Slovákov napreduje vďaka špičkovej technike a chuti neustále sa vzdelávať. O úspechu slovenských špecialistov sa povráva aj v zahraničí, ich kolegovia oceňujú najmä vysokú odbornosť a napredovanie.

Tím našich odborníkov je zárukou kvality, odbornosti a profesionality. Investujeme do neustále sa rozvíjajúcich technológií, vďaka čomu máme k dispozícii najmodernejšie prístrojové zariadenia. Naši pracovníci si kontinuálne zvyšujú svoje odborné znalosti s cieľom poskytnúť pacientom tú najkvalitnejšiu a najefektívnejšiu pomoc,“ vyjadril sa na margo úspechu MUDr. Peter Harbulák, PhD., odborný garant a vedúci lekár centra GYN-FIV.

Mudr. peter harbul├ik phd._gynekol├│g.jpg
zdroj foto: gyn fiv

Toto centrum denne pomáha pacientom už na troch pracoviskách v rámci Slovenska. Embryologické pracovisko v Bratislave ako jedno z prvých v Európe začalo pracovať so superinkubátorom pre embryá, s emryoscopom. Tento dánsky vynález nahrádza počas prvých piatich dní od oplodnenia vajíčka spermiou ženskú maternicu, umožňuje nerušený vývoj a delenie embryí, a teda aj vyššie šance na ich následné uhniezdenie sa v tele.

Pracovnici centra gyn fiv_zdroj foto gyn fiv.jpg
zdroj foto: gyn fiv

Pracovisko pre liečbu neplodnosti v Žiline nasleduje úspechy University of Pavia v Taliansku, ktorá zaviedla v gynekológii liečbu laserom. Unikátny laser pre gynekológiu v súčasnosti pomáha aj Slovenkám.

Do pozornosti zahraničných kolegov sa toto slovenské centrum dostáva viac od roku 2009, kedy sa stalo hlavným organizátorom a odborným garantom medzinárodných kongresov VITA NOVA. Tie umožňujú pravidelné stretnutia špecialistov pre liečbu neplodnosti z rôznych krajín, otvárajú priestor pre efektívne a kvalitné poznávanie najmladšej medicínskej oblasti prostredníctvom vzájomnej výmeny skúseností.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk