Spojte prechádzku s kultúrou a vyrazte do galérie Šrot Park, čaká vás jedinečná výstava

Galéria Šrot Park
Foto: devinskanovaves.sk, Facebook/ Galéria Šrot Park - koláž Bratislavadeň

Galéria Šrot Park ponúka výstavu zvierat, ktoré sú vyrobené v životnej veľkosti z rôznych druhov materiálov. Vstupné je dobrovoľné.

Máte radi netradičné veci? V tom prípade určite nevynechajte návštevu galérie Šrot Park v Devínskej Novej Vsi. Ide o príjemnú prechádzku, ktorú môžete spojiť s túrou do Schlosshofu cez Cyklomost slobody.

Galéria ponúka zaujímavú výstavu desiatok zvierat a rozprávkových bytostí vyrobených v životnej veľkosti. Ako uvádza mestská časť na webe, správcom galérie je pán Branislav Pokorný a neustále ju rozširuje.

Galéria Šrot Park
Jeleň s majestátnymi parohmi. Foto: devinskanovaves.sk

Zvieratá sú vyrobené zo starého šrotu, matíc, skrutiek či ventilov. V galérii si môžete prezrieť vlka naháňajúceho zajaca, orla pristávajúceho do hniezda alebo jazveca s norou.

Galéria Šrot Park
Jazvec s norou. Foto: devinskanovaves.sk

Správca momentálne pracuje po letnej dovolenke na druhom rybárikovi riečnom, jedného už vytvoril. Prezradil, že chystá prípravu novej výstavy.

Galéria Šrot Park
Rybárik riečny. Foto: Facebook/ Galéria Šrot Park

Galériu je možné navštíviť každý deň. Jej brány sú otvorené počas pracovného týždňa od 14.30 hod. do 18.30 hod. a počas víkendov od 10.00 hod. do 18.30 hod.

Vstupné je dobrovoľné. Môžete prispieť do veľkého čierneho kanistra na benzín, ktorý sa nachádza pri vstupe. V areáli platí zákaz voľného pohybu psov a dotýkania sa vystavených exponátov.

Galéria Šrot Park
V galérii nájdete aj exotického tukana. Foto: devinskanovaves.sk
Galéria Šrot Park
V areáli sa plazí aj had. Foto: devinskanovaves.sk

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk