Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Spolocensky dom prievoz ruzinov maps.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, www.google.com
29. októbra 2019 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.sk Diskusia()

Spoločenský dom Prievoz by mohol prejsť rekonštrukciou, chceli by na ňom vybudovať aj nadstavbu

Projektová dokumentácia o nadstavbe a rekonštrukcii Spoločenského domu Prievoz bude stáť odhadom 36-tisíc eur s DPH.

V Ružinove chcú zrekonštruovať Spoločenský dom Prievoz a vybudovať na ňom aj nadstavbu. Vyplýva to z výzvy na predloženie ponuky projektovej dokumentácie nadstavby a rekonštrukcie tejto budovy. Predpokladaná hodnota zákazky je 36-tisíc eur s DPH.

Záujemcovia môžu predkladať ponuky do stredy 30. októbra do 10.00 hod. Víťazom bude firma, ktorá ponúkne najnižšiu celkovú cenu. Tá sa skladá z ceny za architektonickú štúdiu, z ceny za realizačný projekt a z ceny za autorský dohľad počas vykonávania stavebných prác.

Viacero alternatív

Projektová dokumentácia má pozostávať z architektonickej štúdie a samotnej projektovej dokumentácie pre stavebné povolenie. „Architektonická štúdia bude obsahovať filozofiu riešenia, sprievodnú správu so základnými údajmi o stavbe, pôdorys riešených podlaží, rezy, výkresy pohľadov, ktoré budú zahŕňať materiálové a farebné riešenie,“ napísali v opise predmetu zákazky.

Okrem architektonickej štúdie víťazná firma vypracuje aj realizačný projekt, ktorý bude spočívať v zameraní skutkového stavu, technickej správe, protipožiarneho zabezpečenia stavby, stavebnej časti, statickej a konštrukčnej časti, elektroinštalácie, zdravotechniky, ústredného vykurovania, vzduchotechniky. Projektová dokumentácia má obsahovať aj rozpočet jednotlivých položiek a návrh organizácie výstavby s ohľadom na ochranu zelene.

Ako pre agentúru SITA uviedol starosta mestskej časti Ružinov, nechávajú si naceniť viaceré alternatívy rekonštrukcie. „Základnou podmienkou je, že dom kultúry musí byť jednoznačne zachovaný v súčasnom rozsahu. Nič iné ako dom kultúry tu nikdy nevznikne,“ vysvetlil Chren. V rámci nadstavby jedného alebo dvoch poschodí by mohli vzniknúť služobné byty pre zamestnancov samosprávy, ako sú mestskí policajti, učiteľky či kuchárky.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X