Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
parkovanie, Petržalka, auto
ilustračné: SITA
3. decembra 2015 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skpetrzalka.sk, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Spoločnosť EEI si nebude od Petržalky nárokovať žiadne náklady. Na ťahu sú mestskí poslanci

Spoločnosť EEI, s. r. o., ktorá mala vybudovať a prevádzkovať parkovací systém v Petržalke, od zmluvy koncom októbra odstúpila. Urobila tak po tom, ako voči zákazke, ktorú riadne vyhrali, ako aj voči spoločnosti samotnej vyvinuli niektorí poslanci agresívnu antikampaň.

Viacerí poslanci po tomto kroku naznačovali, že tým v podstate vznikla mestskej časti škoda, dokonca už hľadali aj tých, ktorým by sa mala zosobniť. Spoločnosť EEI však prišla s návrhom, že si nebude nárokovať žiadne ani ekonomicky oprávnené náklady, ktoré predpokladala koncesionárska zmluva. Mestská časť sa na druhej strane zaviaže, že dokumentáciu, ktorá bola súčasťou materiálov, predkladaných na zastupiteľstvo, nebude pre svoje účely používať.

Ide o výkresy organizácie dopravy na miestnych komunikáciách pre celé územie Petržalky. Tým je doterajší proces prípravy parkovacej politiky tak, ako ho navrhovalo vedenie, uzavretý.

Pre niektorých poslancov bola parkovacia politika, ktorú na základe odborných analýz a po konzultáciách s Výskumným ústavom dopravným v Žiline a ďalšími odborníkmi pripravilo vedenie Petržalky, podľa ich vyjadrení neakceptovateľná. Preto je logické, že očakávania smerujú práve k parametrom, rozsahu či náplni nového návrhu z dielne poslancov.

„Každý ďalší mesiac či rok nečinnosti bude viesť k rapídnemu zhoršovaniu situácie či dokonca kolapsu. Ak poslanci – ako tvrdia – majú pripravený svoj konkrétny návrh, a navyše že je lepší ako ten predchádzajúci, mali by ho už konečne predstaviť a nie vytvárať okolo neho nejasnosti a hmlu a skrývať sa za ďalší prieskum verejnej mienky. Veď im ide o riešenie a nie o vytĺkanie politického kapitálu, či nie?,“ zamýšľa sa starosta Petržalky Vladimír Bajan.

Ako dodal, je jasné, že kritizovať je jednoduchšie ako niečo tvoriť, ale vychádza len z toho, čo poslanci ústami jedného z nich sami tvrdia a to, že majú pripravený konkrétny návrh riešenia. Vedenie Petržalky, ostatní poslanci, ale aj verejnosť naňho netrpezlivo čakajú.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X