Spoločnosť IKEA upozornila na nevyhovujúci výrobok, pre tento dôvod ho nepoužívajte

Lampa Calypso
zdroj foto: www.soi.sk

Slovenská obchodná inšpekcia uverejnila na svojej webovej stránke oznam od spoločnosti IKEA. Ten sa týka nevyhovujúceho výrobku, konkrétne stropnej lampy Calypso.

Ako je uvedené na stránke SOI, v prípade stropnej lampy ide o nebezpečný výrobok. „Slovenská obchodná inšpekcia na základe informácie, ktorú dostala od spoločnosti IKEA Bratislava, s. r. o., Ivanská cesta 18, 821 04 Bratislava, v záujme dôslednej ochrany spotrebiteľa uverejňuje nasledovný oznam,“ píše sa na webe SOI.

Spoločnosť IKEA sťahuje z predaja stropné lampy, ktoré sú označené ako CALYPSO. Ako ďalej uvádza zverejnený oznam, lampy boli vyrobené medzi 25. týždňom 2016  44. týždňom 2017. Ide o šarže 1625 a 1744. Dôvodom, prečo je potrebné lampy stiahnuť z predaja, je možné uvoľnenie, ktoré môže spôsobiť následný pád sklených tienidiel.

„IKEA vyzýva všetkých zákazníkov, ktorí majú stropnú lampu CALYPSO vyrobenú v uvedenom období, aby tento výrobok priniesli späť do obchodného domu IKEA, kde dostanú novú lampu CALYPSO, alebo im v plnej výške budú vrátené peniaze. Pokladničný blok nie je potrebný,“ píše sa v ozname.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk