Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
OLO, odvoz a likvidácia odpadu, smeti
Foto: ilustračné, SITA
26. decembra 2019 Správy Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu chce v budúcom roku pokračovať v stabilizácií spoločnosti

Spoločnosť plánuje zlepšiť spoluprácu s magistrátom v oblasti prevádzkovania a zriaďovania zberných dvorov.

Bratislavská mestská spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) chce v budúcom roku pokračovať vo svojej stabilizácií. „V budúcom roku je najdôležitejšie pokračovať v procesoch nastavených novým vedením. Najdôležitejšia je stabilizácia spoločnosti, zavedenie výkonnostných ukazovateľov a plnenie krátkodobých strategických aktivít v súlade so stratégiou hlavného mesta,“ uviedla pre agentúru SITA asistentka predstavenstva OLO Linda Golejová.

Hlavným cieľom vedenia OLO v roku 2019 bolo ekonomicky stabilizovať spoločnosť počas výpadku turbogenerátora, prehodnotenie zmluvných vzťahov a šetrenie nákladov, čo prispelo podľa vedenia OLO k očakávanému pozitívnemu hospodárskemu výsledku. V tomto trende chce v budúcom roku spoločnosť i naďalej pokračovať.

Ochrana prírody

V krátkodobom horizonte plánujeme zvýšiť aktivity spoločnosti v rámci prevádzkovania a zriaďovania zberných dvorov v spolupráci s hlavným mestom Bratislava, zvýšiť efektivitu zariadení pre energetické využitie odpadu (ZEVO) i zvozu odpadu, pokračovať v prípravných prácach s cieľom zvýšenia kapacity ZEVO, zintenzívniť svoje pôsobenie v oblasti obehovej ekonomiky a opätovného použitia budovaním re-use centier,“ informovalo OLO.

Spoločnosť taktiež plánuje urobiť zmeny, ktoré súvisia s ochranou životného prostredia.

Momentálne je zariadenie na čistenie spalín v ZEVO schopné znížiť emisné limity na požadovanú úroveň, čo sa týka zmenených emisných limitov k decembru 2023, konkrétne síry, chlóru a fluóru. Zníženie emisného limitu NOx budeme v horizonte dvoch rokov testovať na stávajúcom zariadení, v prípade problémov spojených s dosiahnutím emisného limitu NOx a NH3 budeme musieť pristúpiť k technologickým úpravám v dávkovaní čpavkovej vody do spaľovacej komory, prípadne zvážiť zmenu SNCR na SCR. V blízkej budúcnosti plánujeme rekonštrukciu technológie ZEVO s cieľom predĺžiť jej životnosť a zvýšiť kapacitu vybudovaním tretieho kotla,“ dodala Golejová.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X