Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ODPADY: Zberný dvor v Košiciach
Foto: ilustračné, SITA
14. apríla 2021 Správy BratislavaOznamy a dôležité informácie od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu otvára zberný dvor v Rači

Okrem obyvateľov Rače ho môžu využívať aj obyvatelia mestských častí Nové Mesto a Vajnory.

Bratislavská mestská spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) otvára 15. apríla zberný dvor v Rači. „Zberný dvor na ulici Pri Šajbách 1 bude otvorený od 15. apríla do 30. novembra. Pri vstupe a počas pobytu v ňom je potrebné dodržiavať aktuálne platné hygienické opatrenia,“ informovala hovorkyňa spoločnosti Linda Golejová.

Zberný dvor bude otvorený tri dni v týždni, v utorok a vo štvrtok od 11.00 do 18.00 a v sobotu od 8.00 do 15.00 hod. s výnimkou štátnych sviatkov. Okrem obyvateľov Rače ho môžu využívať aj obyvatelia mestských častí Nové Mesto a Vajnory.

Podmienka vstupu

Podmienkou vstupu je preukázanie trvalého alebo prechodného pobytu v mestských častiach Rača, Nové Mesto alebo Vajnory, prípadne preukázanie vlastníctva alebo nájmu záhrady v týchto mestských častiach a vyplnenie formulára.

Vstup je možný len s vozidlom do 3,5 tony a s prívesným vozíkom maximálne do objemu jeden meter kubický, za dodržiavania pokynov obsluhy,“ podotkla Golejová.

Ročne môže obyvateľ bezplatne odovzdať objemný odpad v maximálnom objeme 150 kg na osobu, maximálne tri vrecia bioodpadu zo záhrad a zelene za týždeň a roztriedený odpad ako papier, lepenka, sklo a plasty.

Odovzdanie drobného stavebného odpadu je spoplatnené, a to 0,078 eura za kilogram, ktorý sa uhrádza hlavnému mestu.

Pre fyzické osoby

Zberný dvor je určený pre pôvodcov komunálneho odpadu – fyzické osoby nepodnikateľov, ktorí sú zapojení do systému množstvového zberu komunálneho odpadu v Bratislave.

V roku 2020 navštívilo zberný dvor v Rači 3 836 návštevníkov, ktorí odovzdali takmer 546 ton odpadu.

Spoločnosť OLO prevádzkuje aj zberný dvor na Starej Ivanskej ceste 2, na ktorom je možné uložiť najviac druhov odpadov v hlavnom meste. Všetky odpady sú pravidelne odvážané na ďalšie zhodnotenie alebo ekologické zneškodnenie.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X