Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
OLO - Odvoz a likvidácia odpadu
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: OLO - Odvoz a likvidácia odpadu
1. mája 2021 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Spoločnosť OLO pokračuje vo vrecovom zbere triedeného odpadu z rodinných domov

Bratislava vyhodnotila prvú etapu zmeny systému zberu odpadu a  v roku 2021 zapojí postupne všetky mestské časti.

Bratislavská mestská spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadov (OLO) bude distribuovať vrecia pre mestské časti zapojené v prvej etape vrecového zberu triedeného odpadu z rodinných domov. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa OLO Linda Golejová.

Bratislava vyhodnotila prvú etapu zmeny systému zberu a odvozu vytriedeného odpadu z rodinných domov a v roku 2021 zapojí postupne všetky mestské časti,“ uviedla.

Vrecia budú roznášať počas mája a júna v mestských častiach Podunajské Biskupice, Vrakuňa, Staré Mesto, Devínska Nová Ves, Devín, Petržalka a Vajnory podľa harmonogramu zverejneného na stránke OLO.

Doručia vrecia na odpad

Do každého rodinnému domu, ktorý je zapojený do systému zberu zmesového komunálneho odpadu, pracovníci OLO doručia tašku, v ktorej budú dve rolky vriec na plasty a dve rolky vriec na papier.

Každé zapojenie do systému zberu komunálneho odpadu má nárok iba na jednu sadu vriec pre všetkých obyvateľov rodinného domu,“ upozornila Golejová.

Žlté a modré vrecia slúžia na zber triedeného odpadu z rodinných domov a ich počet (30 kusov modrých vriec na papier a 40 kusov žltých vriec na plasty, kovové obaly a nápojové kartóny) je určený na 12 mesiacov.

Frekvencia odvozu žltých vriec bude počas mesiacov jún, júl a august dvakrát mesačne. Od septembra bude frekvencia odvozu dvakrát mesačne pri oboch komoditách. Harmonogram odvozu od septembra bude zverejnený v auguste.

Nový spôsob zberu

V auguste 2020 mesto spustilo prvú etapu nového spôsobu zberu papiera a plastu zbieraného spolu s kompozitnými a kovovými obalmi formou vrecového zberu s odvozom priamo spred rodinných domov. Prvú etapu projektu odskúšalo mesto v siedmich mestských častiach.

Odvtedy sme sledovali správnosť triedenia a čistoty triedeného odpadu, čistotu životného prostredia v bývalých zberných hniezdach či mieru zapojenia domácností do vrecového zberu,“ podotkla Golejová.

Výsledné dáta spolu s prieskumom občanov spracovali do vyhodnotenia prvej etapy realizácie, na základe ktorého tento spôsob zberu zaviedli od februára 2021 v ďalších troch mestských častiach – v Rači, Novom Meste a v Ružinove a od septembra ho zavedú aj v ostatných mestských častiach Bratislavy.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X