Spoločnosť OLO prosí obyvateľov Bratislavy o spoluprácu. Aj v súčasnej neľahkej situácii sa snaží udržať mesto v čistote

Olo.jpg
Zdroj. Foto ilustračné: OLO

Opatrenia, v súvislosti s koronavírusom, prijala aj spoločnosť OLO, zaoberajúca sa odvozom a likvidáciou odpadu.

V súčasnej neľahkej situácii sa v tzv. prvej línii nachádza nespočetne veľa zamestnancov z rôznych pracovných odvetví. Patria k nim aj zamestnanci spoločnosti OLO, starajúci sa o odvoz a likvidáciu odpadu. Vďaka ich práci zostávajú bratislavské ulice aj naďalej čisté a upratané.

Spoločnosť prijala opatrenia

Asistentka predstavenstva Ing. Linda Golejová nás informovala o prijatí nasledujúcich opatrení: „Každý náš pracovník má k dispozícii ochranné osobné pracovné pomôcky, ktoré pozostávajú z pracovného odevu a rukavíc. Na základe mimoriadnych opatrení boli doplnené o ochranné rúška.“

Zamestnanci majú k dispozícii aj väčšie množstvo dezinfekčných prípravkov. Aj napriek uvedeným opatreniam nevie nikto predpokladať či nedôjde k masívnejšiemu poklesu pracovníkov, ktorí budú chodiť do práce.

Spoločnosť OLO až do odvolania zatvorila zberný dvor na Starej Ivanskej ceste číslo 2. Inak je odpad odvážaný bez obmedzení. Od začiatku marca však vzrástol objem odpadu o cca 25 percent. Prejavuje sa to preplnenými smetnými nádobami, ale aj tým, že ľudia pokojne umiestnia odpadky aj mimo nádob, v ich bezprostrednom okolí.

Jarné upratovanie

Spoločnosť OLO prosí obyvateľov Bratislavy o spoluprácu. V súčasnom období majú ľudia viac voľného času, ktorý venujú aj tzv. jarnému upratovaniu a zo svojich domácností odstraňujú veľa, už nepotrebných, vecí. Mnohé z nich však do komunálneho odpadu nepatria a to predstavuje problém pri likvidácii odpadu.

Do zberných nádob patrí výlučne komunálny odpad. Ostatné, nepotrebné, veci zasa na zberné dvory. Spoločnosť OLO prosí občanov, aby všetko nepotrebné odniesli na zberné dvory v rámci jednotlivých mestských častí. Hromadenie odpadu voľne na stojisku predstavuje prekážku pre jeho následné odvezenie.

Na webe OLO nájdete informácie o tom, prečo nebol vykonaný odvoz odpadu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk