Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Olo.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj. Foto ilustračné: OLO
22. marca 2020 Aktuálne správy od BratislavaDen.skOLO Diskusia()

Spoločnosť OLO prosí obyvateľov Bratislavy o spoluprácu. Aj v súčasnej neľahkej situácii sa snaží udržať mesto v čistote

Opatrenia, v súvislosti s koronavírusom, prijala aj spoločnosť OLO, zaoberajúca sa odvozom a likvidáciou odpadu.

V súčasnej neľahkej situácii sa v tzv. prvej línii nachádza nespočetne veľa zamestnancov z rôznych pracovných odvetví. Patria k nim aj zamestnanci spoločnosti OLO, starajúci sa o odvoz a likvidáciu odpadu. Vďaka ich práci zostávajú bratislavské ulice aj naďalej čisté a upratané.

Spoločnosť prijala opatrenia

Asistentka predstavenstva Ing. Linda Golejová nás informovala o prijatí nasledujúcich opatrení: „Každý náš pracovník má k dispozícii ochranné osobné pracovné pomôcky, ktoré pozostávajú z pracovného odevu a rukavíc. Na základe mimoriadnych opatrení boli doplnené o ochranné rúška.“

Zamestnanci majú k dispozícii aj väčšie množstvo dezinfekčných prípravkov. Aj napriek uvedeným opatreniam nevie nikto predpokladať či nedôjde k masívnejšiemu poklesu pracovníkov, ktorí budú chodiť do práce.

Spoločnosť OLO až do odvolania zatvorila zberný dvor na Starej Ivanskej ceste číslo 2. Inak je odpad odvážaný bez obmedzení. Od začiatku marca však vzrástol objem odpadu o cca 25 percent. Prejavuje sa to preplnenými smetnými nádobami, ale aj tým, že ľudia pokojne umiestnia odpadky aj mimo nádob, v ich bezprostrednom okolí.

Jarné upratovanie

Spoločnosť OLO prosí obyvateľov Bratislavy o spoluprácu. V súčasnom období majú ľudia viac voľného času, ktorý venujú aj tzv. jarnému upratovaniu a zo svojich domácností odstraňujú veľa, už nepotrebných, vecí. Mnohé z nich však do komunálneho odpadu nepatria a to predstavuje problém pri likvidácii odpadu.

Do zberných nádob patrí výlučne komunálny odpad. Ostatné, nepotrebné, veci zasa na zberné dvory. Spoločnosť OLO prosí občanov, aby všetko nepotrebné odniesli na zberné dvory v rámci jednotlivých mestských častí. Hromadenie odpadu voľne na stojisku predstavuje prekážku pre jeho následné odvezenie.

Na webe OLO nájdete informácie o tom, prečo nebol vykonaný odvoz odpadu.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X