Spoločnosť OLO začala prevádzkovať zberný dvor v Rači

Odvoz odpadu, OLO
Foto: ilustračné, SITA

Bratislavská mestská spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) začala prevádzkovať zberný dvor Pri Šajbách v Rači. Ako ďalej informovala hovorkyňa OLO Beáta Humeniková, zberný dvor je otvorený od apríla do novembra, a to v utorok a vo štvrtok od 12. do 18. hodiny a v sobotu od 8. do 14. hodiny, s výnimkou štátnych sviatkov.

Zberný dvor je určený pre pôvodcov komunálneho odpadu, ktorí sú zapojení do systému množstvového zberu komunálneho odpadu v Bratislave. Podmienkou vstupu je podľa Humenikovej preukázanie trvalého alebo prechodného pobytu v Rači, prípadne preukázanie vlastníctva alebo nájmu záhrady. Následne musí návštevník zberného dvora vyplniť formulár, dodržiavať pokyny zamestnancov dvora a vstúpiť môže len s vozidlom do tri a pol tony.

Bezplatný zber

Na zbernom dvore možno bezplatne odovzdať objemný odpad maximálne do 150 kilogramov na osobu za rok, ďalej bioodpad zo záhrad a zelene maximálne tri vrecia za týždeň na osobu, papier a lepenku, sklo, plasty, jedlé oleje a tuky. Je potrebné priniesť vopred roztriedený odpad. Spoplatnené je odovzdanie drobného stavebného odpadu sumou 0,078 eura za kilogram. Odváženie drobného stavebného odpadu zabezpečia zamestnanci OLO, poplatok potom hradia obyvatelia hlavnému mestu SR Bratislava.

Zberný dvor v Rači prešiel tiež úpravou, zakúpili nové veľkokapacitné kontajnery aj váhu na drobný stavebný odpad a nachádza sa tu špeciálny veľkokapacitný lis na plasty. Ďalej sa tu inštalovali nové informačné tabule s cieľom poskytnúť návštevníkom väčší komfort a viac informácií o odpade, ktoré je možné na zbernom dvore odovzdať. Nachádza sa tu aj kamerový systém, aby sa zabránilo ukladaniu odpadu mimo areálu zberného dvora.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk