Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Odvoz odpadu, OLO
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, SITA
21. augusta 2018 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Spoločnosť OLO začala prevádzkovať zberný dvor v Rači

Bratislavská mestská spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) začala prevádzkovať zberný dvor Pri Šajbách v Rači. Ako ďalej informovala hovorkyňa OLO Beáta Humeniková, zberný dvor je otvorený od apríla do novembra, a to v utorok a vo štvrtok od 12. do 18. hodiny a v sobotu od 8. do 14. hodiny, s výnimkou štátnych sviatkov.

Zberný dvor je určený pre pôvodcov komunálneho odpadu, ktorí sú zapojení do systému množstvového zberu komunálneho odpadu v Bratislave. Podmienkou vstupu je podľa Humenikovej preukázanie trvalého alebo prechodného pobytu v Rači, prípadne preukázanie vlastníctva alebo nájmu záhrady. Následne musí návštevník zberného dvora vyplniť formulár, dodržiavať pokyny zamestnancov dvora a vstúpiť môže len s vozidlom do tri a pol tony.

Bezplatný zber

Na zbernom dvore možno bezplatne odovzdať objemný odpad maximálne do 150 kilogramov na osobu za rok, ďalej bioodpad zo záhrad a zelene maximálne tri vrecia za týždeň na osobu, papier a lepenku, sklo, plasty, jedlé oleje a tuky. Je potrebné priniesť vopred roztriedený odpad. Spoplatnené je odovzdanie drobného stavebného odpadu sumou 0,078 eura za kilogram. Odváženie drobného stavebného odpadu zabezpečia zamestnanci OLO, poplatok potom hradia obyvatelia hlavnému mestu SR Bratislava.

Zberný dvor v Rači prešiel tiež úpravou, zakúpili nové veľkokapacitné kontajnery aj váhu na drobný stavebný odpad a nachádza sa tu špeciálny veľkokapacitný lis na plasty. Ďalej sa tu inštalovali nové informačné tabule s cieľom poskytnúť návštevníkom väčší komfort a viac informácií o odpade, ktoré je možné na zbernom dvore odovzdať. Nachádza sa tu aj kamerový systém, aby sa zabránilo ukladaniu odpadu mimo areálu zberného dvora.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X