Spoluprácu s magistrátom pozitívne hodnotia viacerí starostovia mestských častí

Drotovan raca aufrichtova stare mesto zatovic dubravka.jpg
Foto: SITA, Koláž BratislavaDeň.sk

Rača, Dúbravka a Staré Mesto hodnotia spoluprácu s magistrátom nasledovne.

Starostka bratislavskej mestskej časti Staré Mesto Zuzana Aufrichtová hodnotí spoluprácu s bratislavským magistrátom skôr pozitívne ako negatívne. „Spolupráca s magistrátom je priemerná, skôr dobrá. To znamená, že sa môže zlepšiť na chválitebnú až výbornú, ale aj zhoršiť na dostatočnú až nedostatočnú. Záleží to od vôle načúvať vzájomne potrebám a mať primerané požiadavky. Vždy totiž existuje riešenie, ktoré prinesie obidvom stranám rovnakú mieru spokojnosti, ale aj riešenie prinášajúce obidvom stranám rovnakú mieru nespokojnosti,“ uviedla pre agentúru SITA starostka Starého Mesta.

Mesto však podľa starostky nezohľadňuje špecifickosť centrálnej polohy Starého Mesta, ktoré si vyžaduje väčšie finančné nároky na údržbu.

Prevádzka či údržba pamiatkovo chránených objektov je v porovnaní s prevádzkou a údržbou bežných objektov výrazne drahšia. Koncentrácia významných organizácií a inštitúcií na území Starého Mesta prináša množstvo návštevníkov, čomu sa tešíme, no prináša to reálne zvýšené výdavky oproti iným mestským častiam. S mestom o týchto otázkach rokujeme a veríme, že sa časom dočkáme od mesta a jeho zástupcov väčšieho pochopenia,“ dodala Aufrichtová.

Dúbravka a Rača

Kladne spoluprácu hodnotí aj starosta Dúbravky Martin Zaťovič. „Spolupráca s novým vedením mesta hodnotím zatiaľ pozitívne a je na lepšej úrovni než s bývalým vedením hlavného mesta. Spolu s našimi tromi mestskými poslancami, ktorí zastupujú Dúbravku, pripravujeme revitalizačné projekty verejných priestorov. Podarilo sa aj vďaka nim získať prostriedky, približne milión eur, na dofinancovanie projektov v Dúbravke, ktoré sa budú realizovať v tomto a budúcom roku,“ povedal starosta.

Spolupráca Rače a magistrátu je podľa starostu Rače Michala Drotována zatiaľ pozitívna. „Podarilo sa napríklad opraviť dlhoročne rozbitý úsek komunikácie Pri Šajbách a tiež na Peknej ceste. Na dobrej ceste je aj proces zverovania pozemkov a budov do správy mestskej časti. Verím, že opravy komunikácií zo strany hlavného mesta vrátane chodníkov budú pokračovať v Rači aj na budúci rok. A tiež verím, že sa podarí posilniť ešte viac MHD a opraviť „esíčko“ električkovej trate v úseku Detvianska-Závadska,“ dodal Drotován.

Ďalšie k téme

    Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom