Spomienky na starú Bratislavu: Hotel Tatra je legenda, okrem krásnych spomienok však skrýva aj tie temné

Tatra revue restauracia hotel kolaz.jpg
Foto: www.facebook.com , www.facebook.com - koláž BratislavaDen.sk

Legendárnou budovou s bohatou históriou je aj Hotel Tatra. Mnohí tu oslávili svoje veľké jubileá, či životné udalosti ako stužkové či svadby. Krásne chvíle tu obyvatelia zažívali aj s Tatra revue. Odohrala sa tu však aj jedna temná udalosť.

Otvorenie Tatra hotela bolo už v roku 1930. Okamžite sa stal centrom kultúry a ľudia tu trávili krásne spoločné chvíle plné oddychu a kultúry. Najskôr túto úlohu plnil Tatra kabaret a neskôr premenovaná Tatra revue.

V kaviarni nebolo výnimočné vypočuť si živú hudbu, mala totiž vlastnú kapelu Orchester Tatra revue, najprv ako Combo Tatra revue.

Kabaret, ktorý tu vznikol bol vlastne prvým a najslávnejším slovenským profesionálnym kabaretom. Účinkovali v ňom nadaní mladí ľudia, celý orchester či dokonca baletný súbor.

Hotel tatra revue.jpg

Od svojho postavenia pútala budova pozornosť svojou modernou a nezvyčajnou architektúrou. Návštevníkov fascinoval a radi sem chodili na kávičku do útulnej kaviarne, výnimočnej francúzskej reštaurácii či už na spomínané vystúpenia.

V 40. rokoch minulého storočia sa tu dokonca konali i športové podujatia a to boxerské zápasy v Tatra ringu. V 70. rokoch došlo k normalizácií a kultúra aj v Tatre bola potlačená. Život sa sem vrátil až založením Štúdia S, neskôr premenovaným na Štúdio L+S, ktoré tam sídli dodnes.

Tatra revue restauracia.jpg

V blízkosti sa tiež nachádzalo obľúbené kino Hviezda, o kultúru teda na tomto mieste núdza nebola. V centre sa nachádzalo takmer 100 rokov.

Hoci hotel prešiel rekonštrukciou svojho pôvodného ducha sa rozhodol zachovať, doposiaľ je zariadený v retro štýle art-deco. Dáva tým svojim návštevníkom príležitosť zažiť čaro tejto atmosféry aj dnes.

Hotel tatra fcb.jpg

História hotela však nesie aj jedno temné tajomstvo. Odohrala sa tu desivá vražda, ktorej motívom boli peniaze. Kolega tu zavraždil svoju kolegyňu recepčnú, pretože prišla na jeho podvodné machinácie.

Z hotela mal podvodmi odcudziť tisíce korún. Keď mu poctivá kolegyňa pohrozila, že ak peniaze nevráti, nahlási to na polícií, dobodal ju. K vražde došlo deň pred Vianocami v roku 1996.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk