Spomienky na starú Bratislavu: Obyvatelia a život v meste pred desiatkami rokov

Obyvatelia a zivot.jpg
Foto: Stará Bratislava na fotografiách a obrazoch - koláž BratislavaDen.sk

Život v meste plynie vždy iným tempom. Mesto a jeho tvár sa časmi menia, ako aj spôsob života obyvateľov v ňom. V našej rubrike sa pozrieme na rôzne zachytené momenty obyvateľov starej Bratislavy. Poďte sa na ne s nami pozrieť a zaspomínajte si na staré časy, alebo sa čosi nové dozviete.

Fotografia z Lunaparku bola vyhotovená v roku 1949, pochádza zo súkromného archívu. Boli to časy typické hlavne módou neodmysliteľných klobúkov a dlhých kabátov u mužov. Deti sú slušne oblečené, návšteva lunaparku bola slávnostná a výnimočná udalosť.

Lunapark.jpg

Mladé slečny na ceste na oddych v prírode a piknik. Dievčatá sa nachádzajú na Železnej studienke a zachytené sú v lete roku 1935. Fotografia pochádza zo súkromného archívu.

Zelezna studnicka.jpg

Tak isto leto v roku 1935, tentokrát sa partia mladých ľudí nachádza v Petržalke na nábreží Dunaja. V pozadí sa nachádza zrúcanina Bratislavského hradu. Fotografia tiež pochádza zo súkromného archívu.

Nabrezie dunaja.jpg

Fotografia zachytáva mladý pár, pravdepodobne krátko po druhej svetovej vojne. Tie čižmy si možno mnohí i pamätajú. Nebolo výnimočné, že sa dedili po súrodencoch či blízkej rodine. V pozadí sa nachádza dolná časť dnešného Námestia SNP. Zdá sa, že ide o momentku, ktoré boli v týchto časoch výnimočné, fotografia tiež pochádza zo súkromného archívu.

Namestie snp mlady par.jpg

Pravdepodobne nedeľné posedenie rodiny a to v petržalskom Leberfingeri. V altánku hrá hudba a aj dámy pili pivo. Fotografia je datovaná na jar 1935. Fotografia tiež pochádza zo súkromného archívu.

Petrzalka posedenie.jpg

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk