Spomienky na starú Bratislavu: Prejdite sa s nami vďaka týmto fotografiám niekdajšími ulicami mesta

Kolaz stara bratislava 4.jpg
Foto: K. Belický, Bauer Sándor, Petržalka na starých fotografiách, Miloš Nosál - koláž BratislavaDen.sk

Mesto sa stále mení a ulice a uličky sú stále iné. Pozrite si s nami zábery z niekdajšieho mesta a objavte zákutia, ktoré buď už neexistujú, alebo sa zmenili na nepoznanie.

Pekné počasie vylákalo Bratislavčanov na prechádzku mestom. Niektorí z nich sedeli spolu s ubytovanými hosťami pri kávičke na terase hotela Devín. Stále sa tu nachádza posedenie, no terasa je vynovená a pôsobí elegantnejšie.

Devin.jpg
Foto: K. Belický, www.facebook.com

Taktiež letná pohodička v meste, akurát tento záber je zo 60. rokov uplynulého storočia. Rodina sedí na petržalskom nábreží Dunaja a pozerá na loď. Na druhej strane vidíme Bratislavský hrad, hotel Devín či vežu Dómu sv. Martina.

Nabrezie dunaja petrzalka.jpg
Foto: Štefan Pétery, www.facebook.com

Aj toto bola časť Bratislavy. Ide o záber z Pečnianskeho ramena. Takto sa tu dobytok sa pásol pri vode v roku 1923. Petržalčania sa sem v letných dňoch chodili schladiť a kúpali sa tu celé rodiny. Občas dochádzalo ku konfliktom s tunajšími rybármi, ktorí tu chytali ryby a šantiace deti im rušili pokoj počas rybolovu.

Pecnianske rameno petrzalka leto.jpg
Foto: Petržalka na starých fotografiách, Miloš Nosál

Farebná fotografia nás vráti späť do čias, keď takto vyzerala autobusová stanica na Bajkalskej ulici. Áut na cestách bolo podstatne menej, ako je dnes. Za slnečného počasia to vyzerá priam nostalgicky, ale mnohí si pamätajú na sneh, vietor aj dážď, v ktorom museli na zastávke čakať na autobus.

Stanica bajkalska.jpg
Foto: Slovensko na historických fotografiách, Stanislav Szali Skurák

Táto fotografia nás vráti do roku 1956. Ide o Beblavého a Mikulášsku ulicu. Dnes je už na šťastie v lepšom stave ako na fotografii. Je vzdušnejšia, budovy sú opravené a už ich pred zrútením nechránia drevené stĺpy.

Beblaveho mikulasska.jpg
Foto: Bauer Sándor, archív, www.facebook.com

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk