Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Stara bratislava kolaz titulka.jpg
6
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Stará Bratislava na fotografiách a obrazoch - koláž BratislavaDen.sk

Spomienky na starú Bratislavu: Spoznáte tieto ulice a uličky? Prejdite sa s nami historickým mestom

Niektoré ulice už v dnes vyzerajú úplne inak. Buď boli zbúrané, zanedbané alebo stoja dodnes a sú opravené. Spoznávate ich?

Ondrejský cintorín, časť pri Karadžičovej ulici, ktorá v 70. rokoch ustúpila rozširovaniu vozovky. V meste ju už teda nenájdete. V pozadí sa tiež nachádza Železničná stanica Nivy.

Ondrejsky cintorin.jpg
Foto: www.facebook.com

Parkovisko na mieste hotela Danube (Park Inn) v roku 1979. Práve pre tento most a parkovanie vymizlo množstvo historických uličiek zo Starého Mesta.

Parkovisko na mieste hotela danube.jpg
Foto: www.facebook.com

Námestie SNP v 50. rokoch, v pozadí ešte so Stalinovým pomníkom. Celkom rušne pôsobí doprava a aj chodníky sú plné ľudí.

Namestie snp.jpg
Foto: www.facebook.com

Kálalova (Kunigsfelderova) ulica na Vydrici okolo roku 1925. Takýto pohľad však už neuvidíte. Vydrica bola pre výstavbu mosta zbúraná.

Vydrica.jpg
Foto: www.facebook.com

Kostol sv. Kríža a hostinec Antona Häckla na rohu Kremeľskej a Rytierskej ulice okolo roku 1900. V pozadí Devínsky hrad s mileniálnym pomníkom.

Devin.jpg
Foto: www.facebook.com - OZ Bratislavské rožky

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X