Sponzor prispel Vallovi 50-tisíc eur na kampaň, jeho firma plánuje megavýstavbu v Bratislave. Bude o nej magistrát objektívne rozhodovať?

Kolaz z vallo eset.jpg

Peter Paško je majiteľom a spoluzakladateľom spoločnosti ESET. Tá plánuje v Bratislave megavýstavbu v lokalite Patrónky. Peter Paško prispel prípravnému výboru Vallovej kampane vo výške 50-tisíc eur.

Peter Paško študoval za stavebného technika na STU v Bratislave, čomu sa však nevenoval. Stal sa spoluautorom pôvodného antivírusového kódu NOD32 a tiež sa podieľal na vývoji ekonomického softvéru. Spoločne s Miroslavom Trnkom neskôr založili úspešnú antivírusovú firmu ESET.

Spoločnosť ESET teraz plánuje megavýstavbu v Bratislave na Patrónke, ku ktorej potrebuje množstvo súhlasných stanovísk aj z magistrátu. Magistrát je plne pod kontrolou Teamu Bratislava a bude tomu tak, aj keď opätovne vyhrá voľby. Práve preto stojí za pozornosť, že Peter Paško prispel prípravnému výboru kampane Teamu Bratislava 50-tisíc eur.

Team bratislava podpora.jpg
Foto: teamba.sk

Ak sa pýtate, či na lepšiu Bratislavu prispel niekto zo spoluzakladateľov jednej z najúspešnejších slovenských firiem, odpoveď je áno. Peter Paško nám daroval 50-tisíc eur. Pevne verím, že ma ľudia budú podporovať aj naďalej,“ ako uvádza Bratislavský večerník, obhajoval krok zakladateľa ESET-u primátor hlavného mesta Matúš Vallo, ktorému prispeli na kampaň už v roku 2018.

Firma ESET získala pozemok v lokalite Patrónky v roku 2017. V areáli bývalej Vojenskej nemocnice plánuje vytvoriť ESET Campus. Okrem nového sídla a globálneho vedecko-výskumného centra ESET-u kampus vytvorí prostredie pre IT a technologické firmy a startupy, a prepojí ich s technicky zameranými vysokými školami. Súčasný areál tvorí veľké množstvo stromov a zelene. Podľa vizualizácie to vyzerá tak, že budúce budovy budú stáť aj na miestach súčasných veľkých stromov.

Ako sa zachová magistrát a mestské časti? Bude mať tento developer výhody alebo bude naňho platiť rovnaký meter ako na ostatných?

Areál bývalej nemocnice
Foto: maps.google.com
Eset campus zazdrojovane.jpg

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk