Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Matej toth skola petrzalka.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
petrzalka.sk
6. novembra 2017 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skpetrzalka.sk, © BratislavaDen.sk Diskusia()

Športová akadémia Mateja Tótha je už aj v Petržalke

Keď sa v ZŠ na Dudovej 2 na jar zaujímali o získanie grantu Športovej akadémie Mateja Tótha a možnosti mať takúto akadémiu priamo v ich škole, neboli si istí, že sa im to podarí. Napokon sa však mohli tešiť, lebo práve Dudova, ako jediná ZŠ v Petržalke, tento grant získala a pridala sa tak k ďalším 33 školám na celom Slovensku, kde môže vďaka sponzorovi v akadémii športovať 20 detí zadarmo.

Olympijský víťaz v chôdzi na 50 km Matej Tóth prišiel osobne na Dudovu odovzdať certifikát o zriadení športovej akadémie, ktorá nesie jeho meno.

„Tak, ako som sa ja motivoval a mal vzory v minulosti, chcem dnes pozitívne vplývať na motiváciu detí športovať. Navyše chcem, aby každé dieťa, ktoré prejaví záujem, malo vytvorené podmienky pre rozvoj svojho talentu, bez rozdielu na to, z akých rodinných pomerov pochádza. Vďaka našim partnerom a sponzorom budeme mať možnosť podporiť aj deti zo sociálne slabších rodín,“ povedal Matej Tóth.

Tothova akademia petrzalka .jpg
petrzalka.sk

Jeho akadémia sa zameriava predovšetkým na škôlkarov a žiakov prvého stupňa ZŠ, je zameraná na vytvorenie a zdokonaľovanie pohybového základu u detí pomocou všestrannej atletickej prípravy. Cieľom je, aby dieťa bolo pripravené na to vybrať si konkrétny šport, ktorému sa bude v budúcnosti venovať. A na toto všetko slúži špecifická metodika a tréningové plány.

Žiaci na Dudovej privítali nášho olympijského víťaza búrlivým skandovaním jeho mena. Kládli mu množstvo otázok, ktoré sa týkali najmä toho, prečo je vôbec profesionálnym športovcom, prečo si vybral práve chôdzu, aké prekážky musel na svojej ceste za úspechom prekonávať. A aby sa nehovorilo len o športe, žiaci z Dudovej Matejovi Tóthovi ukázali, že im nie je cudzí ani folklór.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X