Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Dotácia sport podpora kraj
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, GettyImages
15. januára 2020 Správy BratislavaAktuálne správy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Športové projekty získajú v roku 2020 od kraja podporu vo výške takmer 300-tisíc eur

Cieľom podpory je zvýšenie záujmu mládeže o šport, snaha o zvýšenie ich telesnej zdatnosti, správne využitie voľného času.

Termín podávania žiadosti o dotáciu na športové projekty z Bratislavskej regionálne dotačnej schémy (BRDS) sa končí na budúci týždeň 21. januára. Šport majú v roku 2020 z BRDS podporiť sumou 289-tisíc eur. Minimálna výška dotácie je tisíc a maximálna osemtisíc eur.

Schéma na podporu športu sa zameriava na podporu rozvoja športujúcej organizovanej i neorganizovanej verejnosti, prioritne detí a mládeže do 23 rokov. Zámerom výzvy v oblasti podpory mládeže je podporiť rozvoj systémovej práce s mládežou s cieľom zabezpečiť jej ďalší rozvoj, neformálne vzdelávanie a aktívne využívanie voľného času, ako aj jej participácia na živote spoločnosti,“ povedal predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Juraj Droba.

Záujem o šport

Každý žiadateľ môže podať iba jednu žiadosť o dotáciu pre jeden druh športu. Výška spolufinancovania závisí od špecifík oblasti podpory, avšak je to minimálne 25 percent z celkového rozpočtu projektu. Cieľom podpory je zvýšenie záujmu mládeže o šport, snaha o zvýšenie ich telesnej zdatnosti, správne využitie voľného času.

Podpora je určená pre všetkých oprávnených žiadateľov pôsobiacich v (BSK), ktorí aktívne vykonávajú a organizujú pravidelné pohybové aktivity obyvateľov, detí a mládeže do 23 rokov, pri organizovaní športových akcií a podujatí i dospelých.

O dotáciu môže požiadať obec, mesto, mestská časť na území BSK, organizácia zriadená obcou, mestom, mestskou časťou na území BSK, právnická osoba so sídlom na území BSK. Podpora je tiež zameraná aj na podporu materiálno-technického zabezpečenia, ako aj zabezpečenia celoročnej činnosti športových subjektov, na potreby organizovania športových podujatí na území BSK.

Podpora mládeže

V utorok 21. januára sa taktiež končí možnosť podať žiadosť o dotáciu na podporu mládeže, kde v tomto roku vyčlenili 51-tisíc eur. Minimálna výška dotácie je tisíc eur a maximálna osemtisíc eur. Každý žiadateľ môže podať iba jednu žiadosť.

Cieľovými skupinami je mládež vo veku do 30 rokov, mládež z bežného i sociálne znevýhodneného prostredia vo veku do 30 rokov na území miest a obcí BSK, rizikové skupiny detí a mládeže, mládež s vyhraneným životným štýlom, príslušníci rôznych subkultúr, hnutí alebo etník, ako aj mládež organizovaná v žiackych samosprávach na území BSK.

Elektronická žiadosť

Podpora je zameraná na rozvoj informačnej, digitálnej a mediálnej gramotnosti a kritického myslenia mládeže vo veku do 30 rokov z dôvodu veľkého šírenia dezinformácií v súčasnosti, na problematiku boja proti extrémizmu a radikalizmu, a aktivity vedúce k tolerancii, či podporu participácie mládeže a jej foriem, vrátane činnosti žiackej samosprávy na základných a stredných školách na území BSK.

Žiadateľ musí vyplniť žiadosť elektronicky cez dotačný portál BSK, kde sa zaregistruje a vyplní elektronický formulár. Následne je potrebné vyplnenú žiadosť vytlačiť a spolu s povinnými prílohami v súlade s legislatívou doručiť na Podateľňu Úradu BSK a to osobne alebo poštou na adresu BSK. Podrobnejšie informácie k BRDS nájdu záujemcovia na internetovej stránke kraja tu.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X