Športové zväzy sa tiež môžu uchádzať o poskytnutie dotácie z rozpočtu kraja

sportovy-klub-prispevok-bratislava-kraj-podpora-gettyimages.jpg
Ilustračná foto: gettyimages

O poskytnutie dotácie z rozpočtu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) prostredníctvom Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy (BRDS) sa môžu uchádzať aj športové zväzy.

Ako ďalej uvádza hovorkyňa BSK Lucia Forman, žiadatelia môžu predkladať svoje projekty do 18. januára. „V rámci BRDS sme na šport a športové zväzy vyčlenili 130-tisíc eur. Sledujeme zvýšenie záujmu mládeže o šport, snahu o zvýšenie ich telesnej zdatnosti, správne využitie voľného času, ale aj prepojenie medzi školami a zväzmi, aj ich členskými klubmi. Ako náborovými zariadeniami, ktoré potom produkujú reprezentantov alebo pretekárov pre výkonnostný a vrcholový šport,“ uviedol predseda BSK Juraj Droba.

Finančná podpora je určená pre krajské športové zväzy pôsobiace v kraji, ktoré majú vo svojej členskej základni registrovaných športovcov v kategórii deti a mládež do 23 rokov, respektíve pre oblastné športové zväzy a národné športové zväzy, ktoré zabezpečujú činnosť v predmetnej oblasti športu v Bratislavskom samosprávnom kraji s členskou základňou registrovaných športovcov v kategórii deti a mládež do 23 rokov.

Žiadatelia o dotáciu z BRDS na rok 2019 musia projekty registrovať v elektronickom informačnom systéme na tejto internetovej adrese a doručiť v tlačenej podobe do podateľne Úradu BSK. Viac informácií o dotáciách z rozpočtu BSK nájdu záujemcovia na internetovej stránke Bratislavského samosprávneho kraja.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk