Športovisko Adlerka prejde modernizáciou za 1,3 mil. eur, vznikne tu ihrisko aj s workoutom

Dubravka adlerka ihrisko.jpg
Foto: Bratislavský samosprávny kraj

V rámci modernizácie pribudne futbalové ihrisko, workoutové prvky a atletický ovál s rozbehovou dráhou či skokom do diaľky.

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) zmodernizuje športovisko Adlerka v Dúbravke za 1,3 mil. eur. Ako informuje mestská časť na sociálnej sieti, s prácami na modernizácii športového areálu Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej začne BSK v novom roku a potrvajú približne rok.

V rámci modernizácie vznikne futbalové ihrisko so striedačkami a tribúnkou, workoutové prvky na cvičenie a nový tristometrový atletický ovál s rozbehovou dráhou či skokom do diaľky,“ konštatuje mestská časť.

Nový multifunkčný športový areál Adlerka vznikne na ploche 13 780 metrov štvorcových. Celkové náklady na rekonštrukciu sú odhadované na 1,3 milióna eur, dokončenie projektu je naplánované na začiatok roka 2024.

V rámci športoviska pribudne futbalové ihrisko s umelou trávou, tribúna, mobiliár a kontajnerové zázemie. Súčasťou projektu je aj bežecký ovál s EPDM povrchom a štyrmi dráhami, rozbehovou dráhou a rozbeziskom na skok do diaľky. Pribudne tiež workoutové cvičisko a stroje, osvetlenie a nové stromy.

Dubravka adlerka ihrisko mapka.jpg
Foto: Bratislavský samosprávny kraj

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk