Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Noc výskumníkov 2016
Veda môže byť aj zábava. Foto: SITA
31. októbra 2017 Podujatia a akcie Bratislava od Simona Jurigová, © BratislavaDen.sk Diskusia()

Spoznajte vedu netradične na Festivale vedy a techniky AMAVET

Petržalska Incheba privíta ďalšie intelektuálne podujatie. V rámci týždňa vedy a techniky sa bude konať Festival vedy a techniky AMAVET a interaktívna výstava Veda netradične.

Toto podujatie sa bude konať 9. a 10. novembra od 10. do 19. hodiny.  Ide o súťažnú prehliadku výsledkov vedecko-výskumnej činnosti žiakov. Cieľom podujatia je vzbudiť záujem u mladých o fungovanie vecí okolo nich. Žiaci súťažia so svojimi projektami až v 11 kategóriách. Svoje schopnosti môžu predstaviť pomocou trojrozmerných exponátov, posterovej alebo elektronickej prezentácie.

Víťazi budú môcť predviesť svoj projekt a reprezentovať svoju školu aj Slovensko na prestížnych národných a svetových vedeckých súťažiach a fórach vedeckovýskumnej činnosti mládeže. Okrem toho získajú ocenenie dekana Prírodovedeckej fakulty Univerzity Komenského a množstvo vecných cien.

Výstava Veda netradične sa bude držať hesla „Poznaj, pochop, rozvíjaj“. Návštevníci sa môžu dozvedieť množstvo nových informácií vďaka interaktívnym stánkom zameraným na rôzne oblasti vedy.

Fedor Gömöry, veda, SAV
SITA

Týždeň vedy a techniky

Týždeň vedy a techniky sa bude konať v termíne od 6. do 12. novembra. Jeho cieľom je zlepšenie vnímania vedy a techniky v povedomí celej spoločnosti. Tento týždeň by mohol pomôcť spopularizovať vedu a techniku najmä mladým a prebudiť v nich záujem o štúdium. Okrem toho tento týždeň informuje aj o nutnosti podporovať vedu, aby pomáhala riešiť globálne problémy a výzvy.

Tento náučný týždeň organizuje Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky, v spolupráci s Centrom vedecko-technických informácií SR a Národným centrom pre popularizáciu vedy a techniky v spoločnosti.

Týždeň vedy a techniky nie je len o výstave AMAVET

Celý týždeň odštartuje slávnostné otvorenie TVT 2017, ktoré sa bude konať 6. novembra.  Každoročne sa na tomto podujatí zúčastňujú známe osobnosti popredných vedecko-technických inštitúcií. Dňa 7. novembra sa bude konať Utorok s geológiou. Ateliér Industrial dizajn VŠVU Bratislava organizuje výstavu s názvom Dizajn – symbióza vedy a techniky, ktorej autorom je doc. Ferdinand Chrenka. V rámci celého podujatia sa bude konať aj výtvarná súťaž na tému Ako recyklujem a fotografická súťaž na tému Voda a veda.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X