Spoznáte miesta na fotografiách? Jedny v meste ešte nájdete, iné zas nie

Kolaz stara bratislava 1.jpg
Foto: Stará Bratislava na fotografiách a obrazoch, Vladimír Tonka, Joži Polačka, Zuzana Rabina Bachoriková - koláž BratislavaDen.sk

Ulice a uličky mesta sa rokmi menia. Praví Bratislavčania si ich buď pamätajú, alebo ich minimálne z fotografií poznajú. Uhádnete, ktoré sa kde dodnes nachádzajú či už na ich mieste stojí niečo iné?

V dávnych časoch stál v západnej časti Pečenského lesa pri nábreží Dunaja hostinec U Krištofíka  alebo tiež U Krištofa. Fotografia približne z roku 1930 jasne dokladá, že to bol obľúbený podnik mnohých Bratislavčanov. Zásluhu na tom mala i obľúbená petržalská dychovka, ktorá mala 35-členov. Na jej koncerty chodili obyvatelia aj návštevníci veľmi radi.

Hostinec u Krištofíka, Petržalka
Vladimír Tonka

V minulosti v Bratislave bol takýto prístav nákladných lodí, vyzeral úplne ináč ako dnes. V pozadí si môžete všimnúť Strojnícku školu, ktorá akoby ani nestarla a vyzerá stále rovnako.

prístav, Dunaj
Laco Mihálik

Takto zas vyzerali niektoré mestské sídliská vo výstavbe. Na zábere Medzijarky už stoja, Lotyšská je kompletná, Dolné Hony boli iba rozostavané, v pozadí sú Biskupice. Rovnako aj Pentagon stál už vtedy.

Petržalka, Dolné Hony, Biskupice
Joži Polačka

Americké námestie zachytené na fotografii pred desiatkami rokov, keď bol ešte aj Metropol nový. V pozadí je práve obytný dom Metropol z roku 1930. Po ňom bola pomenovaná kaviareň aj kino sídliace v dome. Budova získala prezývku Metropolka. Spredu je vidieť kaviareň a kino bolo zboku. Kto z vás sa tam ešte pred 1968 chodil zabávať?

Metropolka
Zuzana Rabina Bachoriková

Spoznávate Murmanskú výšinu s pamätníkom so štyrmi levmi? Vraj je odtiaľ najkrajší výhľad na Bratislavu. Kovová vyhliadková veža tam už síce nestojí, ale stále to stojí za to. Ak ste tam ešte neboli, určite sa choďte čo najskôr pozrieť.

Hrad
Stará Bratislava na fotografiách a obrazoch

Páčia sa vám staré fotky Bratislavy? Lajknite nás na facebooku:

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk