Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
byty, Petržalka
SITA
29. júna 2016 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

Spracovávanie Územného plánu zóny Matador v Petržalke ukončia

Spracovávanie Územného plánu zóny Matador ukončia pre obmedzenia, ktoré stanovuje Územný plán hlavného mesta SR Bratislavy. Rozhodli o tom petržalskí miestni poslanci na utorkovom zasadnutí miestneho zastupiteľstva.

Mestská časť Petržalka od roku 2012 obstaráva Územný plán zóny Matador. Územie stratilo svoj pôvodný význam a diskutujú o tom, ako by ho mali v budúcnosti využiť. Súčasné možnosti stanovuje platný Územný plán hlavného mesta SR Bratislavy. Pripomienky občanov k návrhu Územného plánu zóny, ktorý má za úlohu bližšie špecifikovať podmienky Územného plánu hlavného mesta, však s nadradeným dokumentom nekorešpondujú, nemohli by ich tak prijať.

Petržalka zaznamenala množstvo námietok a pripomienok k zóne, týkali sa najmä výhrad voči intenzite budúcej výstavby, ako aj k výške budúcich stavieb. V plánoch investora boli napríklad viaceré výškové budovy, miestni obyvatelia si však prajú nižšie stavby.

„Problém nastal v tom, že sa musíme riadiť mantinelmi, ktoré určuje nám nadradený Územný plán hlavného mesta. To by znamenalo, že väčšinu pripomienok, akokoľvek opodstatnených, by sme nemohli akceptovať. V tomto stave je výhodnejšie proces zastaviť a všetky opodstatnené pripomienky, ktoré vzišli, by sme preniesli na hlavné mesto pri aktualizácii a tvorbe nového Územného plánu hlavného mesta. Inak by doterajšia práca mohla byť zbytočná,“ povedal starosta Petržalky Vladimír Bajan. Pokračovanie v procese by si navyše podľa jeho slov vyžiadalo ďalšie financie.

Okrem ukončenia procesu mali poslanci na stole aj alternatívne rozhodnutie, pokračovanie v procese obstarávania Územného plánu zóny Matador. Väčšina sa však priklonila k ukončeniu procesu s tým, že všetky podklady a doterajšiu prácu mestská časť Petržalka poskytne hlavnému mestu, ktoré bude môcť materiály použiť pri aktualizácii súčasného Územného plánu hlavného mesta a tvorbe nového Územného plánu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X