Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Výstavba kruhového objazdu v Petržalke
ilustračné: SITA
3. augusta 2017 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skpetrzalka.sk, © BratislavaDen.sk

Správcu komunikácie či jej vlastníka nájdete v Petržalke ľahšie vďaka novej službe

Zistiť majiteľa či správcu cesty a chodníka, ktorým zo zákona vyplývajú určité povinnosti, bude v Petržalke o niečo jednoduchšie. Zabezpečí to Geografický informačný systém, ktorý mestská časť spúšťa na svojej webovej stránke.

Návštevník si môže vyhľadať číslo pozemku a zistiť, kto je jeho vlastníkom alebo správcom a kto tak má napríklad povinnosť odstraňovať z ciest a chodníkov sneh alebo ich čistiť.

Rovnako sú k dispozícii aj informácie a údaje o jednotlivých poskytovateľoch sociálnych služieb na území mestskej časti. Tá už v minulosti v tejto súvislosti vytvorila prehľadnú mapu o týchto službách, ktoré svojim občanom na tomto území poskytuje nielen mestská časť, ale aj hlavné mesto, Bratislavský kraj i neziskový sektor. Mapa s farebným rozlíšením jednotlivých poskytovateľov obsahuje informácie o jednotlivých zariadeniach a ich poskytovaných službách, adresu a kontakt na zariadenie a kto je jeho zriaďovateľom.

Okrem aktuálne sprístupnených údajov z oblasti zvereného majetku, správcovstva komunikácií a poskytovateľov sociálnych služieb plánuje miestna samospráva postupne dopĺňať aj informácie z ďalších oblastí, napr. o cyklotrasách, školách, športoviskách alebo o tom, či má majiteľ psa riadne odvedenú daň.
Údaje sa budú postupne dopĺňať a priebežne aktualizovať. Mestská časť si od toho sľubuje nielen zlepšenie komunikácie medzi samosprávou a obyvateľmi, ale aj zefektívnenie práce jednotlivých oddelení úradu.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X