Správcu komunikácie či jej vlastníka nájdete v Petržalke ľahšie vďaka novej službe

Výstavba kruhového objazdu v Petržalke
ilustračné: SITA

Zistiť majiteľa či správcu cesty a chodníka, ktorým zo zákona vyplývajú určité povinnosti, bude v Petržalke o niečo jednoduchšie. Zabezpečí to Geografický informačný systém, ktorý mestská časť spúšťa na svojej webovej stránke.

Návštevník si môže vyhľadať číslo pozemku a zistiť, kto je jeho vlastníkom alebo správcom a kto tak má napríklad povinnosť odstraňovať z ciest a chodníkov sneh alebo ich čistiť.

Rovnako sú k dispozícii aj informácie a údaje o jednotlivých poskytovateľoch sociálnych služieb na území mestskej časti. Tá už v minulosti v tejto súvislosti vytvorila prehľadnú mapu o týchto službách, ktoré svojim občanom na tomto území poskytuje nielen mestská časť, ale aj hlavné mesto, Bratislavský kraj i neziskový sektor. Mapa s farebným rozlíšením jednotlivých poskytovateľov obsahuje informácie o jednotlivých zariadeniach a ich poskytovaných službách, adresu a kontakt na zariadenie a kto je jeho zriaďovateľom.

Okrem aktuálne sprístupnených údajov z oblasti zvereného majetku, správcovstva komunikácií a poskytovateľov sociálnych služieb plánuje miestna samospráva postupne dopĺňať aj informácie z ďalších oblastí, napr. o cyklotrasách, školách, športoviskách alebo o tom, či má majiteľ psa riadne odvedenú daň.
Údaje sa budú postupne dopĺňať a priebežne aktualizovať. Mestská časť si od toho sľubuje nielen zlepšenie komunikácie medzi samosprávou a obyvateľmi, ale aj zefektívnenie práce jednotlivých oddelení úradu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk