Srbská klaviristka Jasminka Stančul bude hosťom Slovenskej filharmónie

Jasminka Stančul, Slovenská filharmónia
SITA

Po dnešnom klavírnom recitáli v Malej sále bratislavskej Reduty vystúpi v sídle Slovenskej filharmónie vo štvrtok a piatok, 11. a 12. februára ako sólistka koncertov v Koncertnej sieni, na ktorých sa predstaví po boku orchestra Slovenská filharmónia pod taktovkou Zsolta Nagya.

Dnešný recitál je zostavený z diel Ludwiga van Beethovena, chorvátskeho skladateľa a dirigenta Borisa Papandoluposa a Arama Chačaturiana, informovala o tom tlačová tajomníčka Slovenskej filharmónie Martina Tolstova. Všetky koncerty sa začnú o 19. hodine.

Na štvrtkovom a piatkovom symfonickom koncerte zaznie v interpretácii Jasminky Stančul dielo bratislavského rodáka Franza Schmidta Koncertná skladba pre klavír a orchester. Publikum si vypočuje aj Koncert pre orchester Petra Kolmana a Symfóniu č. 1 c mol op. 11 Felixa Mendelssohna Bartholdyho. Po piatkovom koncerte sa uskutoční stretnutie s umelcami vo foyer filharmónie. Začne sa 10 minút po koncerte, bude tlmočené a moderované.

Jasminka Stančul študovala v rodnom Srbsku, tiež vo Viedni na Akademie für Musik und darstellende Kunst u Noela Floresa a v Ženeve u Marie Tipo. Ako sólistka spolupracovala s mnohými významnými orchestrami pod vedením renomovaných dirigentov. Mimoriadnu pozornosť venuje komornej hudbe. Je členkou Vienna Brahms Trio, s ktorým pravidelne účinkuje v koncertných sálach celého sveta. Od októbra 2013 Stančul vyučuje na Hudobnej univerzite v Ľubľane, uskutočnila viacero majstrovských interpretačných kurzov a je členkou porôt viacerých interpretačných súťaží, dodala Tolstova.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk