Srdce na dlani v Bratislave ocení dobrovoľníčky a dobrovoľníkov za ich hrdinské skutky

Kolaz bratislava pomoc srdce na dlani dobrovolnici.jpg
Foto: ilustračné, Pixabay - koláž BratislavaDen.sk

Verejnosť má možnosť nominovať tých, ktorí svojím dobrovoľníctvom významne prispievajú ku komunite a komunitným projektom.

Bratislavské dobrovoľnícke centrum (BDC) dáva do pozornosti svoj 8. ročník ocenení pre dobrovoľníkov a dobrovoľníčky, ktorí svojím nezištným úsilím menia svet okolo seba. Nominácie môžu byť posielané až do 2. novembra 2023.

BDC oceňuje dobrovoľníkov za ich nezištnú činnosť, ktorú vykonávajú v prospech iných. Ocenením Srdcom na dlani zároveň pripomína význam a krásu dobrovoľníctva v spoločnosti. Nominácie môžu posielať všetci, ktorí sa stali svedkami inšpiratívnych dobrovoľníckych príbehov.

Srdce na dlani bude udeľované v 7 kategóriách:

  1. Dobrovoľník a dobrovoľníčka pomáhajúci/a v Bratislavskom samosprávnom kraji;
  2. Dobrovoľník a dobrovoľníčka pomáhajúci/a v zahraničí;
  3. Koordinátor/ka dobrovoľníkov/čok;
  4. Dobrovoľnícka skupina;
  5. Dobrovoľnícky projekt alebo program;
  6. Podpora dobrovoľníctva;
  7. Dlhodobá dobrovoľnícka pomoc.

Všetky nominácie budú hodnotené nezávislou komisiou zloženou z predchádzajúcich ocenených dobrovoľníkov a predstaviteľov organizácií podporujúcich dobrovoľníctvo. „Dobrovoľníkmi sú často bežní ľudia, ktorí nevnímajú svoju pomoc ako hodnú ocenenia, preto si vážime, ak nám nomináciu zašle organizácia, ktorej pomáhajú, kolegovia z práce, alebo aj susedia, ktorí vedia, že v ich blízkosti niekto daruje svoj čas bez nároku na odmenu,“ hovorí Michaela Bagalová z Bratislavského dobrovoľníckeho centra.

Galavečer Srdce na dlani 2023 je naplánovaný na 28. novembra 2023 o 18.00 v Starej tržnici v Bratislave, kde budú dobrovoľníci, nominanti a široká verejnosť oslavovať ich úžasný prínos. Ocenení budú slúžiť aj ako vzor a inšpirácia pre budúcich dobrovoľníkov, a to na oceňovaní medzinárodnej a národnej úrovni.

Srdce na dlani je dôležitým a významným krokom na ceste k zviditeľneniu a oceneniu dobrovoľníkov, ktorí svojím úsilím a odhodlaním robia svet lepším miestom pre všetkých. Bratislavské dobrovoľnícke centrum verí, že tento ročník prinesie množstvo nádherných príbehov a oslávi tých, ktorí robia výnimočné veci vo svojej komunite.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk