Stanica Nivy – odhalili podobu novej autobusovej stanice. Vyrásť by mala do roku 2019

Stanica Nivy, vizualizácia
ilustračné: HB REAVIS

Developerská skupina HB Reavis, vlastník priestorov i pozemkov na Mlynských nivách, konečne predstavila nový multifunkčný projekt. Plocha projektu dosiahne približne 130-tisíc metrov štvorcových. Komplex má názov Stanica Nivy.

Sedemdesiattisíc metrov štvorcových zaberie obchodné centrum, 30-tisíc m2 bude mať stanica i kancelárska veža.

Rozhodli sme sa skombinovať autobusovú stanicu medzinárodného významu, ktorá poskytne absolútny komfort pre cestujúcu verejnosť, s veľkou mestskou tržnicou s čerstvými potravinami, sezónnou ponukou a domácimi produktmi,“ vyjadril sa Adrián Rác, predseda predstavenstva slovenského HB Reavisu, pre etrend.sk.

Budova stanice bude mať päť podlaží, z toho dve pod zemou. Autobusová stanica bude na prvom, parkovisko na druhom podzemnom podlaží. Zvyšné podlažia zaberú obchody – od supermarketu cez módne značky až po tržnicu. Vjazd i výjazd pre autobusy zostane na rovnakom mieste, jeden dokonca pribudne smerom k centrále VÚB. Na streche a v podzemí by malo byť miesto pre približne 2 000 parkovacích miest.

Keďže pôjde o rozsiahlu rekonštrukciu, ráta sa aj s opravami okolitých ulíc a výmenou inžinierskych sietí. Svätoplukovu ulicu rozšíria, pribudnú autobusové i cyklistické pruhy i podzemný kruhový objazd spájajúci zónu Twin City s autobusovou stanicou. Ako vidieť aj podľa vizualizácií, developer ráta tiež s veľkorysou zeleňou.

Počas výstavby sa autobusová stanica dočasne presunie do bývalého obchodného centra Bottova.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk