Stánky na bratislavských vianočných trhoch sú po stredajšom požiari opäť otvorené, takáto je aktuálna situácia

Vianočné trhy
Foto: archívne, www.facebook.com

Hlavné mesto Slovenskej republiky Bratislava zverejnilo na sociálnej sieti vyjadrenie, ktoré sa týka aktuálnej situácie na vianočných trhov. Ako napísalo mesto na Facebooku, po stredajšom uzavretí vianočných trhov na Hlavnom a Františkánskom námestí, ktoré sa uzavreli v dôsledku požiaru, sú vo štvrtok stánky opäť otvorené. Podľa slov Bratislavy vianočné trhy pokračujú v súlade s riadnymi otváracími hodinami. Podľa nich platí, že všetky stánky predávajúce občerstvenie sú od štvrtka otvorené od 10.00 do 22.00 hod. a stánky s vianočnými darčekmi a charitatívne stánky budú otvorené do 20.00 h. 

Mesto sa opätovne vyjadrilo aj k incidentu so stánkom, ktorý nemal povolenie a spôsobil požiar. „Uhorený stánok stál na súkromnom pozemku a teda mesto na jeho fungovanie nemalo dosah. Stánok sčasti zasahoval aj do pozemku mesta, na čo bol majiteľ 22. 11. 2018 pracovníkmi mesta upozornený a vyzvali ho na posunutie, respektíve odstránenie stánku z pozemku mesta,“ uviedla Bratislava.

Podľa slov Bratislavy bola v minulom roku kvôli zasahovaniu stánku na mestský pozemok udelená pokuta vo výške tisíc eur. Zarážajúcim faktom je, že išlo o toho istého majiteľa, ktorý v tomto roku spôsobil požiar. „Hlavné mesto aktuálne zisťuje rozsah škôd. Ak zistíme, že na majetku hlavného mesta vznikli škody, hlavné mesto si ich bude vymáhať v rámci príslušnej legislatívy,“ vyjadrila sa Bratislava v statuse.

Vianocne trhy ba 2.jpg
zdroj foto: https://www.facebook.com/Bratislava.sk/photos/a.218369391559439/2201299643266394/?type=3&theater

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk