Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Dobrovolnici vrba bratislava hlada sa.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: dsvrba.sk
23. januára 2019 InéŽivotný štýl v Bratislave od BratislavaDen.skTS BratislavaDen.sk Diskusia()

Staňte sa dobrovoľníkom: Dobrovoľnícka skupina Vŕba hľadá nových dobrovoľníkov

Ak máte dostatok voľného času a radi by ste sa stali dobrovoľníkom alebo by ste chceli svoj čas venovať v doobedňajších alebo poobedňajších hodinách onkologickým pacientom a spĺňate všetky doleuvedené podmienky, tak dobrovoľnícka skupina Vŕba hľadá práve vás.

Konkrétne hľadá ľudí na sprevádzanie onkologických pacientov na oddelení (rozhovory, hranie hier), v poobeňajších hodinách. Ak máte čas len doobeda, tak môžete roznášať teplé nápoje pacientom čakajúcim v čakárňach na vyšetrenia.

Tieto aktivity prebiehajú v Onkologickom ústave sv. Alžbety a v Národnom Onkologickom ústave. Služby sú pravidelné a dobrovoľník prichádza do nemocnice 1x v týždni len v určený deň.

Nábor začína infostretnutím v pondelok 4. marca o 17.30 hod. v zasadačke Onkologického ústavu sv. Alžbety na Heydukovej v Bratislave. Ak vás táto ponuka oslovila, pokojne sa ozvite dobrovoľníckej skupine. Na Vaše otázky rada zodpovie koordinátorka dobrovoľníkov Mária Látalová ([email protected] , 0948 100 539). Bližšie si o nich môžete prečítať aj na ich oficiálnej stránke.

Podmienky, ktoré musia spĺňať dobrovoľníci:

  • vek nad 20 rokov;
  • voľný čas na dobrovoľníctvo – max 3 hodiny týždenne, ale na pravidelnej báze;
  • v prípade vybratých uchádzačov – účasť na celodennom školení 16. marca od 8.30 do 16.30 hod. (školenie sa nedá vynechať alebo absolvovať inokedy);
  • záujemca v minulosti netrpel onkologickým a iným chronickým ochorením (pri podávaní nápojov neplatí);
  • záujemca ani nikto z jeho blízkych príbuzných a známych netrpí žiadnym vážnym chronickým alebo onkologickým ochorením;
  • v priebehu 2 až 3 rokov nezomrel nikto z blízkych príbuzných a známych záujemcu o dobrovoľníctvo;
  • záujemca nepracuje v podobnej pomáhajúcej profesii s klientami so znevýhodnením (napr. v nemocnici, v sociálnom zariadení a pod.);
  • neodporúčame študentom v prvých a štátnicujúcich ročníkoch.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X