Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Stará tržnica
SITA
15. júna 2016 Nezaradené od BratislavaDen.skstaremesto.sk, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Stará tržnica začala s monitorovaním hluku na podujatiach, prepísané limity dodrží za každých okolností

Stará tržnica v spolupráci s mestskou časťou Staré Mesto plánuje ďalšie opatrenia na obmedzenie hluku v okolí budovy. Do praxe zavádza nové postupy, ktoré zaručujú neprekračovanie hlukových limitov a snaží sa tak ísť príkladom aj pre ostatné prevádzky.

Stará tržnica zavádza nové postupy v oblasti manažmentu hlukového zaťaženia vo svojom okolí. Novinkou je stály merač hluku, ktorý zaručí dodržiavanie predpísaných limitov na hluk za každých okolností.

V máji a júni sa v spolupráci so Starým Mestom uskutočnili dve merania hluku, jedno zamerané na celkovú hladinu hluku, ktorú určujú decibely, druhé na analýzu frekvenčného spektra s cieľom identifikovať problematické frekvencie, ktoré cez steny budovy prenikajú najviac.

„Každá budova reaguje na istú vlnovú dĺžku, najmä v spodných basových frekvenciách, ktorá sa dá meraním identifikovať. Vďaka meraniu vieme ihneď zareagovať elimináciou týchto vlnových dĺžok pomerne jednoduchým technickým zariadením. V spolupráci s odborníkmi inštalujeme do interiéru zariadenie, ktoré meria problematickú zložku hluku v reálnom čase a automaticky, bez zásahu človeka, ju limituje. Týmto spôsobom zaručíme dodržiavanie predpísaných limitov pri podujatiach za každých okolností, rezidenti v okolí tržnice by mali rozdiel pocítiť viacmenej okamžite,“ približuje riešenie technický riaditeľ Starej tržnice Pavol Murín.

Vo svete sa takéto postupy používajú bežne, mestá majú vypracované vlastné hlukové mapy. K situácii sa vyjadril aj starosta mestskej časti Staré Mesto Radoslav Števčík: „Mestská časť Staré Mesto odporúča konštruktívne riešenia podobných situácií. Nechceme len obmedzovať, sme radi, ak sa nájdu prevádzky, ktoré sú ochotné a schopné iniciatívne reagovať a hľadať riešenia, ktoré vedú k spokojnosti všetkých zapojených strán. Riešenia, aké uplatňuje Stará tržnica, preto odporúčame aj ďalším prevádzkam v centre mesta.“

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X