Starček s Alzheimerovou chorobou sa stratil v meste, bratislavskí policajti ho vrátili do domu pre seniorov

Pollícia v Rači
Foto: ilustračné, Polícia Slovenskej republiky

Polícia vyzýva občanov, aby v prípade, ak v nákupných centrách, prípadne na verejne prístupných miestach spozorujú osobu vyššieho veku, ktorá bude pôsobiť dezorientovane, vystrašene, prípadne sa bude správať neštandardne, aby s ňou nadviazali komunikáciu a zistili, či nepotrebuje pomoc.

Bratislavským policajtom sa v sobotu 11. februára podarilo vypátrať 87-ročného muža, ktorý odišiel z domu pre seniorov bez mobilného telefónu a peňazí len v tričku s dlhým rukávom. Ako informovala policajná hovorkyňa Silvia Šimková, jeho kroky napokon viedli do jedného z obchodov predávajúceho potraviny.

Nakoľko starší pán trpí Alzheimerovou chorobou, nevedel hliadke uviesť žiadne dôvody svojho konania,“ uviedla Šimková s tým, že policajti muža odovzdali späť do starostlivosti zariadenia pre seniorov.

Touto cestou vyzývame občanov, aby v prípade, ak v nákupných centrách, prípadne na verejne prístupných miestach, napríklad na ulici, v parku a podobne spozorujú osobu vyššieho veku, ktorá bude pôsobiť dezorientovane, vystrašene, prípadne sa bude správať neštandardne, aby s ňou nadviazali komunikáciu a zistili, či nepotrebuje pomoc,“ zdôraznila hovorkyňa. Doplnila, že občania môžu v takýchto prípadoch kontaktovať políciu na bezplatnom čísle 158.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk