Staré Apollo má právoplatné búracie povolenie, kedy sa začne s prácami však developer zatiaľ nevedel uviesť

Apollo business center hb reavis kolaz.jpg
Zdroj: Foto ilustračné: hbreavis.com

Developer, ktorý chce zbúrať biznis centrum Apollo 1 nachádzajúce sa na Prievozskej ulici v Bartislave, už má právoplatné povolenie. Termín, kedy začne s prácami, však zatiaľ neurčil.

Povolenie na zbúranie starého Apollo bolo vydané ešte koncom januára tohto roka a vydala ho mestská časť Ružinov. Ako uviedla hovorkyňa spoločnosti HB Reavis Martina Jamrichová, v súčasnosti je povolenie právoplatné, no termín, kedy by sa mali začať búracie práce, neuviedla.

Ako sa píše na webe reality.etrend.sk: „Veríme, že v najbližších mesiacoch sa o tieto informácie podelíme. Zároveň stále platí, že budeme podrobne a v dostatočnom časovom predstihu všetkých informovať, teda ako aj rezidentov v okolí, tak aj všetkých Bratislavčanov,“ povedala Martina Jamrichová.

Podľa informácií, ktoré zverejnil portál reality.etrend.sk, developer uviedol, že búranie budovy bude vykonané citlivo. Budova sa má rozoberať postupne, aby bolo čo najmenej zaťažené životné prostredie aj okolie.

Na predmetnom pozemku sa má následne vybudovať Nové Apollo, pôjde o budovu so siedmimi podlažiami, pričom ôsme bude ustúpené. Nachádzať sa tu má zelené átrium a viac než 480 parkovacích miest situovaných v podzemí.

Ako sa píše na portáli reality.etrend.sk: „Nové Apollo vnímame ako nový projekt, záleží nám na tom, aby sme Ružinovu vrátili miesto, kde sa bude ľuďom dobre pracovať,“ podotkla Jamrichová. Investor zároveň sľubuje modernú architektúru, nové prevádzky aj cyklistické centrum.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk