Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Oprava ciest chodnikov bratislava magistrat.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.facebook.com
10. augusta 2020 Správy Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Staré Mesto aj Záhorská Bystrica budú mať opravené cesty, magistrát pracuje na rekonštrukcii týchto ulíc

Predpokladaný termín finalizácie rekonštrukčných prác je koniec augusta.

Počas uplynulého týždňa začala Bratislava s opravou ciest v Starom Meste a Záhorskej Bystrici. Hlavné mesto informuje o aktuálnych rekonštrukciách na sociálnej sieti.

Od pondelka 3. augusta pracujeme na debarierizácii štyroch priechodov pre chodcov na Štefánikovej ulici v Starom Meste, v úseku od Palisád po Spojnú ulicu a opravujeme aj Radlinského ulicu v úseku od Vazovovej po Račianske mýto,” uvádza mesto a dodáva, že opravou prejde jeden jazdný pruh vozovky a priľahlý chodník. Predpokladané ukončenie prác je 30. augusta.

Od uplynulého týždňa mesto pracuje aj na opravách ciest v Záhorskej Bystrici. „Opravujeme chodník na Hargašovej ulici v úseku od ulice Štefana Majera po koniec areálu základnej školy a Gbelskú ulicu v úseku od Lekárne sv. Anny po Hargašovu ulicu,” doplnilo mesto. Okrem vozovky prejde opravou aj priľahlý chodník. Predpokladaný termín finalizácie prác je koniec augusta.

Počas predchádzajúcich týždňov hlavné mesto zrekonštruovalo viacero komunikácií. Opravy prebehli na Drotárskej ceste, Rybničnej, Jiráskovej a Uzbeckej ulici, Mamateyovej, Biskupskej a Hrnčiarskej ulici, na Petržalskej ulici, Bosákovej, Farského aj Vrakunskej ulici. Ďalšími opravenými komunikáciami je Hrnčiarska ulica, Palmová a Biskupická ulica, ale aj Dolnozemská a Dlhá ulica.

Hlavné mesto odhaduje priamy výpadok príjmov v dôsledku koronakrízy na viac ako 45 miliónov eur. „Aj napriek tomu sa budeme snažiť investovať čo najviac peňazí do opráv ciest a chodníkov a do zásadného skvalitnenia verejného priestoru v Bratislave,” deklaruje magistrát a dodáva, že mesto čerpá nový úver, ktorý bude prioritne použitý na opravy ciest, aby nemusel byť znížený objem opráv.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X