Staré Mesto čelí problému s premnoženými diviakmi, prechádzali sa blízko detského ihriska a psíčkarov

Diviaky v Starom Meste
Foto: Gettyimages, odkazprestarostu.sk - koláž Bratislavadeň

Obyvateľka informovala, že diviaky majú na svedomí dorytý vnútroblok domov.

Výskyt diviakov v Bratislave nie je ničím novým. Sú čoraz odvážnejšie a postupne schádzajú z lesov do ľudských obydlí. Lákajú ich porozhadzované odpadky či kontajnerové stojiská.

Väčšinou sa s nimi stretávajú obyvatelia mestských častí s množstvom zelene a lesov, ako napríklad Karlova Ves a Dúbravka. V Starom Meste hlásili výskyt diviakov obyvatelia Tichej a Svetlej ulice.

Zle osvetlená lokalita

Pani Adriana na webe upozornila, že pred niekoľkými dňami videla o 19.00 hod. pokope až 10 diviakov. Hoci ich videla aj minulú jeseň, tento rok je podľa nej problém závažnejší. Diviaky sa dostali do vnútrobloku domov na Tichej a Svetlej ulici a ostal po nich dorytý povrch.

Diviaky v Starom Meste
Dorytý povrch vnútrobloku. Foto: odkazprestarostu.sk

Obyvateľka podotkla, že daná lokalita, kde videla diviaky, je neďaleko detského ihriska. Počas dňa na miesto chodia i psíčkari. Lokalita navyše nie je dobre osvetlená a diviakov si v tme niekto nemusí ani všimnúť.

Diviaky sú premnožené

K diviakom sa vyjadril na svojom webe aj miestny úrad v Starom Meste. Skonštatoval, že za posledné týždne sa množia podnety od miestnych obyvateľov.

Ak sa situácia neupokojí, zamestnanci úradu podajú na Okresný úrad, pozemkový a lesný odbor, žiadosť o mimoriadny odlov diviačej zveri. O mimoriadny odlov na nepoľovníckych pozemkoch môžu požiadať aj vlastníci pozemkov, kde sa diviaky vyskytli.

Staromestský úrad ľuďom dotknutých lokalít odporúča, aby zvyšky potravín vyhadzovali do vonkajších smetných nádob len v dobre uzavretých vreciach a mali vonku psa na vôdzke.

Ak by ste narazili na chorú a uhynutú zver, je potrebné kontaktovať mestskú políciu na čísle 159. V prípade stretu diviačej zveri v lese môžete taktiež zavolať na mestskú políciu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk