Staré Mesto chce cez dotácie podporiť zaujímavé projekty. Žiadosti už môžete posielať

VIVA MUSICA!: Flamenco Symphony
SITA

Staré mesto chce rozvíjať kultúru a životné prostredie aj tým, že finančne podporí organizátorov.

Mestská časť môže pomôcť finančným príspevkom výnimočným projektom, výstavám, konferenciám, ale napríklad aj rekonštrukciám. Najväčší vyhradený balík financií má pritom k dispozícii Komisia pre kultúru. Už v minulosti takýmto spôsobom finančne pomohla napríklad divadlu GUnaGU, festivalu Viva Musica! či Nadácii Horský park na Horské kultúrne leto.

Žiadatelia o dotáciu sa môžu začať prihlasovať až do 31. októbra, čo je úplne najneskorší termín na podanie žiadosti. Žiadosti môžu posielať poštou alebo podať osobne v podateľni Miestneho úradu Starého Mesta na Vajanského nábreží 3. Kontrolu úplnosti všetkých podaných žiadostí vykonáva finančné oddelenie, ktoré žiadosti následne odstúpi na prerokovanie príslušnej komisii miestneho zastupiteľstva.

O tom, či žiadateľovi mestská časť dotáciu poskytne, sa záujemca dozvie do 15 dní od rokovania miestneho zastupiteľstva, na ktorom bolo o poskytnutí dotácie rozhodnuté. Viac informácií a všetky potrebné dokumenty nájdete aj na tejto stránke mestskej časti.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk