Staré Mesto chce hovoriť o Šafárikovom námestí. Urobí dotazníkový prieskum

Šafárikovo námestie
SITA

Verejnú mienku chce staromestský úrad zistiť v dotazníkovom prieskume, osloviť chcú laickú i odbornú verejnosť.

Vedenie Starého Mesta chce zistiť, ako možno využiť verejný priestor na Šafárikovom námestí. Mestská časť v spolupráci s občianskym združením Partners for Democratic Change Slovakia pripravuje k tejto téme aj workshopy, osloviť plánujú laickú i odbornú verejnosť. Tento participatívny proces by mal trvať do konca októbra tohto roka.

Šafárikovo námestie podľa starostu Starého Mesta Radoslava Števčíka dlhodobo nevyužíva svoj potenciál mestského parku a funguje v provizóriu.

„Obyvateľom aj návštevníkom nie je táto lokalita ľahostajná, o čom svedčí aj záujem médií, podnety od občanov a obyvateľov okolitých ulíc. Zámerom je dať tomuto miestu stratenú dôstojnosť a vrátiť ho ľuďom, ktorí tu žijú,“ uviedol Števčík.

Staré Mesto trvá na tom, že o verejnom priestore majú rozhodovať aj ľudia, ktorí tu žijú. Preto staromestská samospráva spúšťa participatívny proces s obyvateľmi. Ľudia tak budú môcť sami povedať, čo by na Šafárikovom námestí radi videli.

Na pomoc si Staré Mesto prizvalo občianske združenie Partners for Democratic Change Slovakia, ktoré vybrali vo verejnom obstarávaní.

„O verejnom priestore majú právo rozhodovať aj ľudia, ktorí tu žijú. Chceme, aby sa tu cítili dobre najmä obyvatelia, potom sem budú radi chodiť aj návštevníci,“ nádeja sa Radoslav Števčík. Jednotlivé kroky a termíny participatívneho procesu budú zverejnené na internetovej stránke Starého Mesta už v najbližších dňoch.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk