Staré Mesto chce prenajať budovu Propeleru na Rázusovom nábreží, vyhlásilo verejnú súťaž

Propeler stare mesto bratislava.jpg
Foto: staremesto.sk

Nový prevádzkovateľ objektu vzíde z verejnej obchodnej súťaže.

Bratislavské Staré Mesto chce prenajať budovu Propeleru na Rázusovom nábreží. Prevádzkovateľ vzíde z verejnej obchodnej súťaže. Rozhodli o tom miestni poslanci na utorkovom zastupiteľstve.

Oficiálne bude súťaž vyhlásená 7. októbra, súťažné návrhy bude možné podávať do 6. novembra O víťazovi rozhodne komisia, výsledky budú zverejnené najneskôr do 20. novembra,“ uviedol hovorca Starého Mesta Matej Števove.

Minimálna výška mesačného nájmu bola stanovená na 12 eur za meter štvorcový (budova má rozlohu 70 metrov štvorcových), pričom predmetom nájmu je aj zariadenie prevádzky kaviarne a vybavenie kuchyne. Nájomná zmluva bude uzatvorená na jeden rok. O víťazovi rozhodne najvyššia ponúknutá suma.

Rešpektovanie štýlu

Objekt by mal naďalej slúžiť ako nefajčiarska kaviareň s otváracími hodinami do 22.00, pričom nájomca je povinný rešpektovať funkčný štýl 30. rokov minulého storočia, v duchu ktorého bol Propeller minulý rok zrekonštruovaný a zariadený,“ vysvetlil hovorca.

Mestská časť si v podmienkach súťaže vyhradzuje právo organizovať v priestoroch Propelleru vlastné kultúrne a spoločenské akcie, zároveň upozorňuje, že kultúrne a spoločenské aktivity nájomcu budú podliehať súhlasu Starého Mesta.

Nájomca aj partner

Nehľadáme len nájomcu, ale aj partnera pre mestskú časť, s ktorým by sme mohli pre Staromešťanov organizovať zaujímavé kultúrne a spoločenské podujatia, tak, ako to bolo aj doteraz,“ uviedla starostka mestskej časti Zuzana Aufrichtová.

Podľa starostky Starého Mesta sa koncepcia využitia budovy osvedčila aj počas koronakrízy, keď slúžila pre projekt Staromestské seniorské menu, aj počas leta, keď boli v Propelleri a jeho najbližšom okolí organizované kultúrne podujatia. Kaviareň tiež slúži na pravidelné stretnutia starostky s obyvateľmi mestskej časti.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk