Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bratislava, mesto, hrad
ilustračné: depositphotos.com
27. októbra 2015 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2015

Staré Mesto chce vstúpiť do organizácie cestovného ruchu. Dnes o tom rozhodovali poslanci

Mestská časť Staré Mesto chce vstúpiť do Bratislavskej organizácie cestovného ruchu (Bratislava Tourist Board – BTB). O podaní prihlášky dnes rozhodli staromestskí poslanci. Za členstvo v organizácii zaplatí Staré Mesto ročne 1 000 eur.

Zámer vstúpiť do BTB obhajoval starosta Starého Mesta Radoslav Števčík pred poslancami už po niekoľkýkrát. Materiál sa totiž objavoval aj na predošlých rokovaniach, no poslanci ho vždy odložili, chýbali im napríklad informácie o práci organizácie či výške členského príspevku.

Starosta Števčík dnes poslancom vysvetľoval, že ak sa stane mestská časť členom organizácie, tak môže do chodu BTB zasiahnuť. „Budeme chcieť, aby Bratislavská organizácia cestovného ruchu podporila napríklad Staromestské vianočné trhy, konkrétne prispela na prevádzku klziska,“ objasnil starosta Števčík plány mestskej časti.

Bratislavská organizácia cestovného ruchu bola založená na konci roka 2011. Medzi jej hlavné úlohy patrí rozvíjanie všetkých foriem cestovného ruchu, vytváranie platformy pre spoluprácu súkromného a verejného sektora. Úlohou turistickej organizácie je riadiť, iniciovať a koordinovať rozvoj cestovného ruchu v Bratislave či zlepšovať imidž a propagovať hlavné mesto s cieľom prilákať najmä zahraničných návštevníkov.

Členom Bratislavskej organizácie cestovného ruchu je hlavné mesto Bratislava, ale napríklad aj rôzni poskytovatelia ubytovania, cestovné kancelárie, dopravcovia, reštaurácie a pohostinstvá či neziskové organizácie. O členstvo v BTB sa žiada na základe prihlášky a členom sa žiadateľ stáva po splnení stanovených podmienok, schválením v predstavenstve organizácie a zaplatení členského príspevku.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X