Staré Mesto chce vstúpiť do organizácie cestovného ruchu. Dnes o tom rozhodovali poslanci

Bratislava, mesto, hrad
ilustračné: depositphotos.com

Mestská časť Staré Mesto chce vstúpiť do Bratislavskej organizácie cestovného ruchu (Bratislava Tourist Board – BTB). O podaní prihlášky dnes rozhodli staromestskí poslanci. Za členstvo v organizácii zaplatí Staré Mesto ročne 1 000 eur.

Zámer vstúpiť do BTB obhajoval starosta Starého Mesta Radoslav Števčík pred poslancami už po niekoľkýkrát. Materiál sa totiž objavoval aj na predošlých rokovaniach, no poslanci ho vždy odložili, chýbali im napríklad informácie o práci organizácie či výške členského príspevku.

Starosta Števčík dnes poslancom vysvetľoval, že ak sa stane mestská časť členom organizácie, tak môže do chodu BTB zasiahnuť. „Budeme chcieť, aby Bratislavská organizácia cestovného ruchu podporila napríklad Staromestské vianočné trhy, konkrétne prispela na prevádzku klziska,“ objasnil starosta Števčík plány mestskej časti.

Bratislavská organizácia cestovného ruchu bola založená na konci roka 2011. Medzi jej hlavné úlohy patrí rozvíjanie všetkých foriem cestovného ruchu, vytváranie platformy pre spoluprácu súkromného a verejného sektora. Úlohou turistickej organizácie je riadiť, iniciovať a koordinovať rozvoj cestovného ruchu v Bratislave či zlepšovať imidž a propagovať hlavné mesto s cieľom prilákať najmä zahraničných návštevníkov.

Členom Bratislavskej organizácie cestovného ruchu je hlavné mesto Bratislava, ale napríklad aj rôzni poskytovatelia ubytovania, cestovné kancelárie, dopravcovia, reštaurácie a pohostinstvá či neziskové organizácie. O členstvo v BTB sa žiada na základe prihlášky a členom sa žiadateľ stáva po splnení stanovených podmienok, schválením v predstavenstve organizácie a zaplatení členského príspevku.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk