Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
sneh snezenie bratislava stare mesto
Foto: SITA/Branislav Bibel
3. decembra 2019 Správy BratislavaAktuálne správy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Staré Mesto je pripravené na zimnú údržbu, má k dispozícií mechanizmy aj pracovníkov

Staré Mesto po prvýkrát zabezpečuje zimnú údržbu na svojom území samo.

Staré Mesto je pripravená na zimnú údržbu, ktorú zabezpečuje spoločnosť Technické služby Starého Mesta, a. s. (TSSM). Zimná údržba v Starom Meste sa týka 64 kilometrov miestnych komunikácií III. a IV. triedy, 82,4 kilometra chodníkov a 4 022,55 metra štvorcového schodísk. Informoval o tom hovorca Starého Mesta Matej Števove.

Tento rok po prvý raz zabezpečujeme aj zimnú údržbu ciest. Keďže pre časové a finančné obmedzenia nemáme zatiaľ potrebnú techniku, budeme v tejto zimnej sezóne ešte spolupracovať s externou firmou, ktorá nám prenajme mechanizmy – dokopy šesť – aj s odbornými pracovníkmi,“ uviedol člen predstavenstva TSSM Marek Vrbický.

Plán zimnej údržby

Vo vlastnej strojovej vybavenosti má TSSM k dispozícii jeden nakladač, sedem malých sypačov, osem ručných mechanizmov KM 80 W G Sweeper a štyri autá na rozvoz posypovej soli. Okrem toho je pripravených 200 ton technickej soli a 20 ton ekologického posypového materiálu.

Komunikácie III. a IV. triedy v mestskej časti rozdelili do zásahových zón 1 až 7 s dobou trvania výjazdu šesť až osem hodín. Schodiská sú rozdelené do dvoch zón (zóna č. 8 a 9), chodníky v správe mestskej časti sú rozdelené do šiestich zón (zóna č. 10 -15). Zoznam komunikácií, chodníkov a vybraných verejných priestranstiev je k dispozícií v pláne zimnej údržby na internetovej stránke Starého Mesta.

Čistenie námestí, chodníkov a schodísk bude zabezpečovať päťdesiat našich zamestnancov. Plán zimnej služby je schválený, komunikácie, schodiská a chodníky sú rozdelené do 15 rajónov. Plán si budete môcť pozrieť aj na oficiálnej stránke Starého Mesta a stránke TSSM, kde budú v najbližších dňoch zverejnené aj čísla na nonstop dispečing zimnej údržby,“ dodal Vrbický.

Pravidelný monitoring

Dispečing robí pravidelný monitoring počasia na základe predpovedí Slovenského hydrometeorologického ústavu. V prípade, že sú očakávané snehové zrážky, je vyhlásená zimná pohotovosť. Podľa Plánu zimnej údržby ju vyhlasuje dispečing mestskej časti v 24-hodinovom predstihu pred očakávaným snežením a pokyn na výkon dáva telefonicky alebo e-mailom dispečing mestskej časti s následným zápisom do knihy dispečera.

Obdobie pre zabezpečenie zimnej údržby je v Bratislave stanovené v termíne od 15. novembra 2019 do 31. marca 2020, pokiaľ vplyvom poveternostných podmienok štáb zimnej služby nerozhodne inak.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X