Staré Mesto má druhého vicestarostu na polovičný úväzok, je ním architekt 

Vicestarosta vrabel stare mesto bratislava.jpg

Nový vicestarosta by chcel pomôcť škôlkam s rekonštrukciami a ulice v Starom Meste urobiť prechodnejšími.

Starostka Starého Mesta vymenovala druhého vicestarostu. Je ním mestský poslanec a architekt Miroslav Vrábel. „Vzhľadom na naplnenie koaličnej zmluvy bolo dohodnuté, že posty vicestarostov obsadí jeden poslanec KDH – čo bolo splnené hneď po voľbách vymenovaním Martiny Uličnej – a druhý post bude patriť OĽaNO. Hnutie si však želalo, aby príjem vicestarostu bol radšej vložený do rozvojovových projektov pre deti. Tento post preto nebol pol roka obsadený. Na posledných koaličných rokovaniach sme však dospeli k rozhodnutiu, že pozícia druhého vicestarostu bude obsadená architektom Miroslavom Vrábelom,“ uviedla starostka Starého Mesta Zuzana Aufrichtová. Ako dodala, Vrábel bude mestskej časti nápomocný pri koncepčných návrhoch architektonických riešení na zlepšenie verejného priestoru.

Svoju pozíciu bude vykonávať vicestarosta na polovičný úväzok. „Zákon hovorí, že odmena pre vicestarostu je stanovená do výšky 35 až 70 percent príjmu starostu. Keďže obaja vicestarostovia budú na úrovni 35 percent, dokopy to vytvorí jeden plný príjem pre túto pozíciu,“ vysvetlila Aufrichtová. Architekt Miroslav Vrábel sám hovorí, jeho pracovnou oblasťou je „architektúra, urbanizmu, reštaurovanie a umenie“.

Ciele a plány vicestarostu

V komunálnej politike je nováčikom a zároveň zdôrazňuje, že politikom nebol a ani to nemá v pláne. „Mesto podľa mňa nie je politika, ale každodenný reálny život so všetkými starosťami, ktoré k tomu patria. A v Bratislave ich máme naozaj dosť,“ hovorí. Chce sa zamerať na zlepšovanie kvality života v Starom Meste.

Prvé, čo som chytil do ruky, sú škôlky, ktoré treba zrekonštruovať a rozšíriť v nich kapacity,“ uviedol. V pláne má pripraviť stavebné povolenia pre materské školy a usporiadať ulice v mestskej časti tak, aby sa cez ne dalo pohodlne prechádzať. Taktiež by chcel zlepšiť vizuálnu stránku a čistotu, zaviesť pravidlá a zabezpečiť ich dodržiavanie.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk