Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Krízové centrum Maják nádeje
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
SITA
13. júla 2016 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

Starému Mestu hrozí, že príde o budovu Majáka nádeje

Mestská časť Staré Mesto môže pre exekúciu prísť o budovu na Karpatskej ulici, v ktorej sídli nezisková organizácia Maják nádeje. Organizácia pomáha týraným ženám s deťmi.

Staromestská samospráva o tom dnes informovala na tlačovej konferencii s tým, že zo strany neziskovej organizácie pod vedením jej riaditeľa Pavla Ruska sú pokusy o prevod nehnuteľnosti. „Existujú podozrenia, že v Majáku nádeje sa nezákonne nakladá s peniazmi, ktoré mu posielali z úradu práce. Tieto peniaze majú slúžiť na poskytovanie sociálnej pomoci a humanitárnej starostlivosti. Skutočnosti, ktoré sme sa dozvedeli, nie vždy súviseli s týmto účelom,“ povedala na tlačovej konferencii zástupkyňa staromestského starostu Jana Španková, ktorá je aj predsedníčka správnej rady Majáka nádeje. O tejto udalosti sa podľa Špankovej mestská časť dozvedela pred niekoľkými dňami.

Mestská časť Staré Mesto v roku 2002 predala neziskovej organizácii Maják nádeje nehnuteľnosť s tým, že si ponechala na ňu predkupné právo. Malo to zabrániť tomu, aby sa s týmto majetkom nezaobchádzalo inak ako na účel, na ktorý ho zriadili. Koncom februára tohto roka podpísal Pavol Rusko zápisnicu, ktorou uznal dlh Majáka nádeje vo výške 600-tisíc eur a zaviazal sa, že dlh uhradí. Spoločnosť, ktorej mal riaditeľ dlh uhradiť, podala v marci návrh na vykonanie exekúcie.

V apríli tohto roka vydal Okresný súd Bratislava poverenie na vykonanie exekúcie. V polovici júna vydal exekútor príkaz na exekúciu predajom nehnuteľnosti. Nasledovalo upovedomenie, že exekúciu na vymoženie pohľadávky urobia predajom nehnuteľnosti. V pondelok 11. júla dostal staromestský úrad Upovedomenie o čase a mieste oceňovania nehnuteľnosti, ktoré bude vo štvrtok 14. júla.

Správna rada neziskovej organizácie mala podľa jej predsedníčky Jany Špankovej zasadnutie a Pavol Rusko ich o ničom neinformoval. O kupcovi budovy na miestnom úrade vedomosti nemajú, nikdy sa o tom ani nerozprávali. Vedeli len o tom, že riaditeľ chcel zmeniť sídlo Majáku nádeje. Mestská časť tvrdí, že sú určité možnosti, ako exekúciu zastaviť, bližšie kroky však nechceli špecifikovať. Samospráva zhrnula, že o budovu na Karpatskej ulici prísť nechcú a nechcú ju ani predať.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X