Staré Mesto objasňuje dôvod osadenia rampy, ktorá je umiestnená na Dvořákovom nábreží

rampa

Staré Mesto Bratislava uviedlo prostredníctvom statusu na sociálnej sieti informáciu týkajúcu sa „portálu“ či skôr rampy, ktorá sa objavila na Dvořákovom námestí. Ako uviedla mestská časť, ak vás prekvapilo, nahnevalo či zaskočilo osadenie tejto rampy, ide len o dočasné riešenie.

Rampa sa nachádza len pár metrov od Mosta SNP, podľa slov bratislavskej mestskej časti Staré Mesto nejde o žiadnu industriálnu dekoráciu. Obyvateľov zároveň ubezpečuje, že ide len o dočasné umiestnenie, a teda sa nemusia obávať, že by tam rampa ostala natrvalo.

Ako Staré Mesto zistilo na magistráte: „ide o výškovú rampu, ktorá súvisí so stavbou lešenia potrebného na opravu lávok pre peších na Moste SNP. Lávky by v zmysle harmonogramu mali byť opravené do konca mája 2019,” uviedol hovorca Hlavného mesta SR Peter Bubla.

„Ako sme sa presvedčili na vlastné oči, rampa, ktorá určuje maximálnu výšku prechádzajúcich vozidiel, má svoj význam – nákladné auto sa popod ňu prešmyklo na tesnotku,“ dodala záverom bratislavská mestská časť Staré Mesto.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk