Staré Mesto od pondelka začne so zberom orezaných konárov

konáre, strom
ilustračné: SITA

Záujemcovia o zber a odvoz konárov sa musia najneskôr v týždni pred termínom zberu na ich trase prihlásiť na staromestskom úrade, urobiť tak môžu telefonicky počas stránkových hodín v pondelok a v stredu od 8. do 17. hodiny, alebo e-mailom.

Obyvateľom v Starom Meste aj tento rok odvezú spred domov orezané konáre zo stromov a krovín. Bezplatný zber a odvoz biologického odpadu sa bude konať od 27. apríla do konca mája. Mestská časť Staré Mesto o jarnom zbere informuje na svojej oficiálnej internetovej stránke.

Staromešťania, ktorí majú záujem o odvoz orezaných konárov zo stromov a kríkov, sa môžu už v týchto dňoch prihlasovať na staromestskom úrade. Svoj záujem môžu nahlásiť počas stránkových hodín – v pondelok a stredu od 8. do 17. hodiny – telefonicky na číslach 02/59 246 333 alebo 02/59 246 325, alebo e-mailom na adresách janka.cillikova@staremesto.sk, alebo diana.tesovicova@staremesto.sk.

Konáre musia obyvatelia pripraviť na prístupné miesto už v pondelok ráno v týždni, v ktorom sa bude zber vykonávať na ich ulici. Staré Mesto upozorňuje, aby ľudia už po dohodnutom termíne konáre na ulicu nevynášali, služba sa totiž opakovane na jednotlivých miestach nebude vykonávať.

Staré Mesto žiada obyvateľov, aby konáre nerezali na malé kúsky, ale nechali ich radšej dlhšie, pracovníkom sa tak budú lepšie nakladať na vozidlo. Množstvo odovzdávaného biologického odpadu na jednu domácnosť nesmie presiahnuť množstvo, ktoré by sa zmestilo do veľkokapacitného kontajnera.

„Z tohto dôvodu odporúčame, aby obyvatelia susediacich domov neukladali konáre na jednu kopu,“ prízvukuje Staré Mesto. Ak totiž bude množstvo orezaných konárov neprimerané, pracovníci konáre nemusia odviezť. Obyvatelia, ktorí sa na jarný zber konárov nestihnú prihlásiť, môžu celoročne využiť služby zberného dvora firmy Odvoz a likvidácia odpadu na Ivanskej ceste.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk