Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
¼udia čakajúci na testovanie na COVID-19 pomocou antigénových testov na mobilnom odbernom mieste pred ružinovskou nemocnicou v Bratislave. Bratislava, 4. december 2020.
Foto: archívne, SITA/Alexandra Čunderlíková

Staré Mesto otestuje rodičov detí, ktoré sa zúčastnili na prezenčnom vyučovaní

Cieľom testovanie je zistiť vývoj epidemickej situácie po otvorení škôl v mestskej časti.

Bratislavské Staré Mesto organizuje bezplatné testovanie na COVID-19 pre rodičov detí, ktoré sa zúčastnili na prezenčnom vyučovaní.

S cieľom vyhodnotiť dosah ochorenia COVID-19 na vyučovanie na prvom stupni základných škôl počas dvoch predchádzajúcich týždňov organizuje Staré Mesto v spolupráci s Biomedicínskym centrom SAV špeciálne skríningové testovanie AG a PCR testami,“ informuje mestská časť na sociálnej sieti.

Presnosť výsledku

Testovanie sa uskutoční vo štvrtok 4. marca a je určené pre rodičov detí, ktoré navštevujú 1. až 4. ročník a pred prázdninami chodili do školy, a tiež pre pedagogický a nepedagogický personál škôl v pôsobnosti mestskej časti.

Aby sa zvýšila presnosť a výpovedná hodnota výsledku, testovanie je rozdelené po školách a jednotlivých ročníkoch, pričom časť škôl sa bude testovať na Gaštanovej 19 a časť na miestnom úrade na Vajanského nábreží.

Testovacie miesta

Pre spresnenie vyhodnotenia je potrebné, aby sa rodičia prišli otestovať na miesto, na ktoré patrí ich škola,“ vysvetlila mestská časť.

Link na rezervovanie termínu dostali rodičia prostredníctvom aplikácie EduPage, otestovať sa môžu aj deti.

Chceme zistiť, do akej miery sa zvýšil počet nakazených novým koronavírusom v školských kolektívoch pri dodržaní všetkých bezpečnostných opatrení. Preto je dôležité, aby sa na testovaní zúčastnilo čo najviac rodičov, ktorých deti sa zúčastnili na prezenčnom vyučovaní,“ uzatvorila starostka Zuzana Aufrichtová.

Prezenčné vyučovanie na prvom stupni základných škôl v Starom Meste obnovila mestská časť 15. februára.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X