Staré Mesto plánuje obnoviť školské zariadenia, investovať chce 625-tisíc eur

materska skola
Foto: ilustračné, GettyImagesThe room does not exist in reality, Property model is not necessary

Mestská časť použije na obnovu financie z investičného úveru.

Staré Mesto investuje 625-tisíc eur do obnovy školských zariadení. Mestská časť o tom informuje na sociálnej sieti.

Staré Mesto investuje v priebehu najbližších mesiacov do obnovy školských zariadení 625-tisíc eur, teda viac ako tretinu z investičného úveru vo výške 1,5 milióna eur,“ uvádza mestská časť a dodáva, že využitie úveru schválili staromestskí poslanci.

Starostka Zuzana Aufrichtová o tom informovala riaditeľky a riaditeľov na spoločnom stretnutí,“ doplnila mestská časť. Staré Mesto je zriaďovateľom siedmich základných škôl (ZŠ) a 19 materských škôl (MŠ).

Počas prevádzky

Ešte do konca roka 2020 plánuje mestská časť práce, ktoré môžu byť realizované aj počas prevádzky. Na ZŠ Vazovova je v pláne sanácia fasády a aktualizácia projektovej dokumentácie kompletnej rekonštrukcie budovy školy.

V MŠ Karadžičova chce mestská čas vymeniť kuchynský výťah a stavebne upraviť dotknuté priestory, v MŠ Šulekova plánujú rekonštrukciu vonkajšieho schodiska, oplotenia a brány a vonkajšiu hydroizoláciu objektu od svahu.

Počas letných prázdnin

Obnova školských jedální, kuchýň a priestorov škôl bude realizovaná najmä počas letných prázdnin v budúcom roku, aby neobmedzila vyučovanie.

V ZŠ s MŠ M. Hodžu na Podjavorinskej je v pláne rekonštrukcia kuchyne a skladu potravín, vrátane výmeny spotrebičov a kuchynského zariadenia, v ZŠ Mudroňova rekonštrukcia kuchyne a jedálne vrátane vzduchotechniky a spotrebičov.

Pri MŠ Malá plánuje mestská časť revitalizáciu detského ihriska, rekonštrukciu oplotenia, terénne úpravy a zabezpečenie odvodnenia. V januári 2021 je v pláne rekonštrukcia fasády na budove ZŠ s MŠ Grosslingová a úprava dopadových plôch detského ihriska pri MŠ Vazovova.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk