Staré Mesto pokračuje v obnove Pistoriho paláca, ktorý je nominovaný na udelenie ceny European Heritage Awards

Pistoriho palác
zdroj: FB / Staré Mesto

Bratislavská mestská časť Staré Mesto sa pochválila prostredníctvom sociálnej siete, že pokračuje s obnovou Pistoriho paláca. Ako ďalej uviedla táto mestská časť, prestížna organizácia Europa Nostra zaradila renováciu tohto paláca do rebríčka desiatich úspešných projektov v Európe.

Pistoriho palác je podľa slov Starého Mesta nominovaný na udelenie ceny European Heritage Awards, a to konkrétne za významné úspechy v ochrane, zlepšovaní a adaptácii a za nové využitie kultúrneho dedičstva.

„Renovácia nádhernej historickej budovy na Štefánikovej, jedného zo staromestských kultúrnych centier a tiež národnej kultúrnej pamiatky, však vzhľadom na rozsiahle poškodenia stále nie je dokončená,“ píše sa v statuse na sociálnej sieti.

Tento rok by sa však palác mal dočkať ďalších potrebných úprav. „Po rozsiahlej renovácii exteriérových prvkov, najmä fasády a strechy, sú naplánované sanačné a zmierňujúce opatrenia na odstránenie vlhnutia múrov a nádvoria,“ informovala Terezieva Galya Toteva z oddelenia stratégie a projektového riadenia MÚ Bratislava-Staré Mesto.

Ako záverom doplnilo Staré Mesto, projekt konzervačných a záchranných prác spolufinancuje aj Ministerstvo kultúry, a to sumou 30-tisíc eur.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk